Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 18 sierpnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Teresa Banasiak wejdzie do Rady Powiatu Płońskiego

14.11.2011 11:46:11

Zmarłą nagle płońską radną powiatową Józefę Torbus zastąpi Teresa Banasiak, była, emerytowana już dyrektor PUP w Płońsku.

W kuluarach powiatowej sceny politycznej niemal natychmiast pojawiły się jednak spekulacje z tym związane, a dotyczące tego, czy Teresa Banasiak powinna radną zostać.

- Wszak toczy się przeciwko niej śledztwo. Ma zakaz wchodzenia do Starostwa Powiatowego w Płońsku i Powiatowego Urzędu Pracy – mówią liczni, zastanawiając się, całkiem logicznie, nad nałożonymi na T. Banasiak nakazami, wydanymi przez prokuratora rejonowego z Płocka.

Od 16 lipca 2010 roku przeciwko Teresie Banasiak toczy się dochodzenie, nadal jednak nie ma aktu oskarżenia. Teresa Banasiak musi jednak trzy razy w tygodniu meldować się w siedzibie płońskiej policji, a także ma zakaz przebywania w budynkach PUP oraz płońskiego Starostwa Powiatowego oraz nie może utrzymywać kontaktów z pracownikami tych instytucji – szczególnie PUP, wskazanym biurem podróży oraz warszawskim Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego. Prokurator wydał też decyzję o zawieszeniu w czynnościach służbowych dyrektorki PUP. Postanowieniu zawartemu w ostatnim punkcie wyszła naprzeciw sama T. Banasiak, odchodząc 30 września 2011 roku na emeryturę.

- Jak dotąd nie przedstawiono mi nawet aktu oskarżenia. Dlatego wejdę do Rady Powiatu Płońskiego, choć kandydując w wyborach i uzyskując drugą lokatę nie przypuszczałam, że tak się stanie – mówi dziennikarce „TC” Teresa Banasiak.

Więcej w TC nr 46 z 15 listopada br.

autor: MM

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Ja., 2011-11-18 19:21:25
    Sprawiedliwość...
    I to ma być uczciwe państwo???