Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 26 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Przedwyborcze przymiarki: Kandydaci na prezydentów, burmistrzów i wójtów

23.09.2002 07:00:00

Im bliżej dnia wyborów, tym więcej wiemy o kandydatach poszczególnych ugrupowań, którzy ubiegać się będą o posady prezydentów miast, burmistrzów i wójtów.
„PO Prawo i sprawiedliwość”
W powiecie ciechanowskim zawiązał się Komitet Wyborczy Wyborców „PO Prawo i sprawiedliwość”. Utworzyli go działacze lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydatami komitetu będą: na prezydenta Ciechanowa - Waldemar Wardziński, 47—letni ciechanowski prywatny przedsiębiorca (prezes spółki „ABC”); na burmistrza Glinojecka — Artur Wiśniewski, do niedawna dyrektor glinojeckiego Gminnego Ośrodka Kultury (obecnie kieruje GOK w Radzanowie); na wójta Sońska — Waldemar Gebert, obecny wójt tej gminy; na wójta gminy Ciechanów — Zofia Balkowska — była dyrektor ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty; na wójta Regimina — Zbigniew Bartoszko, wieloletni wójt tej gminy, obecnie starosta ciechanowski; na wójta Ojrzenia — Jacek Kałwa, kierownik gospodarstwa pomocniczego z Zespole Szkół Rolniczych Gołotczyzna i jednocześnie członek zarządu powiatu.

Wiadomo również, że związany z Platformą obecny radny wojewódzki Piotr Wójcik nie będzie ubiegał się o reelekcję, a wystartuje w wyborach do Rady Powiatu. O mandat radnego powiatowego będzie ubiegał się także szef Prawa i Sprawiedliwości w powiecie Robert Kołakowski. Powiatowy przewodniczący PO Dariusz Szczygielski wystartuje natomiast w wyborach do Rady Miejskiej.

Kandydaci Sojuszu
Z ramienia SLD o fotel prezydenta Ciechanowa będzie się ubiegał Marcin Stryczyński, obecny prezydent miasta. W gminie Ciechanów z rekomendacji tej samej partii o ponowny wybór na stanowisko wójta będzie starał się Marek Kiwit. Podobnie o fotel burmistrza Glinojecka raz jeszcze zamierza ubiegać się Waldemar Godlewski.

Sojusz wystawi także swojego człowieka w gminie Ojrzeń. Tam o posadę wójta rywalizował będzie Zdzisław Mierzejewski, działacz samorządowy (i jednocześnie prywatny przedsiębiorca).

W Regiminie SLD wystawi Witolda Sarneckiego, obecnego wójta.

Także w mieście Raciążu o ponowny wybór będzie ubiegał się Czesław Szpojankowski, obecny burmistrz.

W powiecie mławskim SLD wystawi swoich kandydatów na wójtów: w Szreńsku — Stanisława Nydzińskiego; w Radzanowie — Kazimierza Nowakowskiego. W Mławie o fotel burmistrza walczył będzie Jerzy Gryglewicz.

W Czernicach Borowych (pow. przasnyski) w wyborach wójtów SLD wystawić zamierza Janusza Ćwieka, a w Krasnem — Stanisława Błajszczaka.

KK

autor: K.Kowalski

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz