Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 23 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !
fot. S.Żagiel
fot. S.Żagiel

Polne impresje Jana Szula

29.03.2012 14:38:16

W galerii sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie, znajdującej się w gmachu głównym uczelni, zaprezentowano wystawę malarstwa Jana Szula z Warszawy.

Autor jest z zawodu dziennikarzem telewizyjnym, aktualnie kieruje programem TVP Info. W czasie wernisażu opowiadał, że za malowanie wziął się kilka lat temu z przypadku – okazało się jednak, że nosił gdzieś w duszy pejzaże ze swych rodzinnych stron, czyli z Podkarpacia. Obrazy pól obsianych zbożem, rzepakiem, innymi roślinami uprawnymi. I odkąd malarstwo stało się jego pasją – najczęściej maluje pola, choć również kwiaty. Stara się pokazywać swoje prace na wystawach, również w mniejszych ośrodkach. Z Ciechanowa obrazy Jana Szula pojadą do Wilna.

Na wystawie zaprezentowano kilkanaście obrazów przedstawiających pola, „widziane” kolorowo lub czarno-biało pola Podkarpacia, Lubelszczyzny, Kielecczyzny. To ciepłe obrazy, uspokajające, skłaniające do refleksji i wspomnień ze spotkań z naturą. Obrazy do powieszenia w domu, gdzie się wypoczywa. Są jednocześnie dowodem, że sztuka i niezbędna jej wyobraźnia może drzemać w każdym z nas – co podkreślił otwierający wystawę rektor uczelni prof. Andrzej Kolasa, który „adresował” ekspozycję do studentów, przyszłych inżynierów.

autor:

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...