Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 18 lipca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
 • Kontekst. Pomnik (dla) policji

  01.06.2018 16:00:00

  Policja nie ma lekkiego życia. Pokusa aktualnie rządzących polityków używania jej do celów niekoniecznie zgodnych z ustawą o policji (a także powagą i zdrowym rozsądkiem) jest wielka.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Narodowe (w)zburzenie

  09.05.2018 21:00:00

  Trwają dyskusje i przymiarki, jak uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Przy czym nie chodzi tylko o zbudowanie jakichś obiektów, które miałyby tę rocznicę uświetnić, np. 100 Kolumn Niepodległości (zamienione ostatnio na100 ławek), czy też Łuku Triumfalnego usytuowanego w nurcie Wisły. Równocześnie spora grupa polityków patriotów uważa, że jest to doskonała okazja, by coś znaczącego w kraju wysadzić w powietrze.

  Czytaj dalej

 • Gdzie by tu nie pojechać, czego by tu nie zrobić?

  02.05.2018 19:00:00

  Aktualnie znajdujemy się w czasoprzestrzeni zwanej długim weekendem majowym. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, wypada on wyjątkowo korzystnie - wystarczy wziąć dwa dni urlopu, by mieć 9 dni wolnego! W miarę zbliżania się tych dni jesteśmy zachęcani, żeby nie powiedzieć zmuszani, do wyjazdu. Ta presja udziela się nam do tego stopnia, że spotkania ze znajomymi rozpoczynają się od pytania: gdzie wyjeżdżasz na majówkę?

  Czytaj dalej

 • Jak wykupić rocznicę?

  24.04.2018 22:15:00

  Pamiętacie państwo, jak w ub. roku 1 września o świcie na Westerplatte doszło do starcia między ludźmi ministra obrony narodowej Macierewicza i harcerzami prezydenta Gdańska Adamowicza? (pisałem o tym w tym miejscu). Przypomnę krótko.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. O jeden port za daleko

  17.04.2018 09:00:00

  Dzięki Modlinowi dla naszej, północnej części Mazowsza szerzej uchyliło się okno na świat. Z lotniska chętnie korzystają również mieszkańcy przyległych krain: Podlasia oraz Warmii i Mazur. Z Białegostoku i Olsztyna to zaledwie 2 godziny jazdy samochodem. Szybko i wygodnie (droga nr 7 robi się coraz szersza i szybsza). Parkingi nie za drogie i niezbyt oddalone od lotniska.

  Czytaj dalej

 • Naród oczekuje skromności

  09.04.2018 09:00:00

  Tako rzekł prezes Jarosław Kaczyński i zarządził odebranie nagród rządowi, a przy okazji zapowiedział obniżenie wynagrodzeń posłów oraz samorządowców. Ogłosił to bez „żadnego trybu”, na zwołanej naprędce konferencji prasowej, tuż po świętach wielkanocnych, podczas których prezes wsłuchiwał się w vox populi. A głos ludu podobno brzmiał: skromność, skromność, skromność… m.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Pieniądze, które się należą

  28.03.2018 09:20:00

  Przed Wielkanocą wyraźnie poprawił się stan finansowy naszego społeczeństwa. Polacy dostali to, na co od dawna zasłużyli. Stało się to po tym, jak PiS doszedł do władzy, a bezdomni zaczęli wygrywać w lotto.

  Czytaj dalej

 • Mistrz kierownicy ucieka

  15.03.2018 09:30:00

  Krzysztof Hołowczyc, znany polski rajdowiec, głos samochodowej nawigacji („za 300 metrów skręć w prawo”, „za 2 km radar”), a na dodatek niezgorszy celebryta (sesje m.in. w „Gali”, „Vivie”), wciąż nie pozwala o sobie zapomnieć. Ostatnio może mniej ma sukcesów w rajdach, gdzie trzeba poruszać się po wyznaczonych trasach, ale za to częściej jest bohaterem polskich dróg publicznych. W tym przebiegających przez nasz region.

  Czytaj dalej