Tygodnik Ciechanowski

Środa, 19 czerwca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
 • Audi w ogniu, zgniecione tico, kobiety w szpitalu

  02.03.2007 10:00:00

  Trasa do Żuromina od strony Mławy w środę, 7 lutego, okazała się pechowa. Przed południem na odcinku Kuczbork-Zielona doszło do wypadku, zaś w godzinach popołudniowych w Kozielsku miała miejsce kolizja. W obu przypadkach najbardziej ucierpiały kobiety, obie zabrano do szpitala w Żurominie.

  Czytaj dalej

 • Płońsk: Dyrektorka urzędu pracy nie może być przewodniczącą „S”?

  02.03.2007 08:00:00

  - Teresa Banasiak, szefowa płońskiego oddziału NSZZ „Solidarność” musi wybrać, czy nadal będzie pełnić tę funkcję, czy też funkcję dyrektora miejscowego Powiatowego Urzędu Pracy. Zgodnie z nowym statutem naszego związku obu funkcji łączyć nie wolno – twierdzi stanowczo Barbara Kędra, sekretarz regionalnej komisji wyborczej NSZZ „S” Region Mazowsze.

  Czytaj dalej

 • Ruina nafaszerowana chroniona dokumentacją: Akta potraktowane jak śmieci

  01.03.2007 10:00:00

  Do opuszczonego przez ostatnich właścicieli niszczejącego biurowca należącego kiedyś do Ciechanowskiego Przedsiębiorstwa Ceramiki Budowlanej na Krubinie może praktycznie wejść każdy. Trzypiętrowy budynek jest w ostatnim stadium dewastacji. Pozostały ściany i dach, zdemolowane sanitariaty oraz zagrzybione pokoje biurowe, wypełnione kłębowiskiem papierów wysypujących się z resztek biurek i walających się po podłodze.

  Czytaj dalej

 • Topielec w Żurawiance

  01.03.2007 08:00:00

  W piątek, 8 lutego nad ranem w niewielkiej rzece Żurawiance, w sąsiedztwie wioski Ilinek w gminie Płońsk, strażacy z płońskiej komendy wyłowili zwłoki mężczyzny. Dwa dni wcześniej miejscowa komenda policji zgłosiła znalezienie na kładce roweru. Padło wtedy pytanie, co się stało z jego właścicielem.

  Czytaj dalej

 • Ballada o indiańskim wodzu

  28.02.2007 09:00:00

  Już po raz trzeci złożona z dziennikarzy „Tygodnika” kapituła „Wykrzyknika „TC” przyznała tę doroczną nagrodę. Honoruje ona osobę wyrózniającą się na północnym Mazowszu swoją pracą, talentem, osobowością i zainteresowaniami; człowieka, którego działalność wywiera wielki, pozytywny wpływ na innych, który zostawia po sobie ślad.
  W tym roku Wykrzyknik „TC” otrzyma Piotr Wlizło z Żuromina.

  Czytaj dalej

 • Rewitalizacja ciechanowskiego zamku

  26.02.2007 08:00:00

  Mieszkańcy Ciechanowa spotkali się w miniony wtorek w Muzeum Szlachty Mazowieckiej, by wysłuchać wykładu prof. Wiesława Gruszkowskiego (architekta i urbanisty, uczestnika odbudowy Miasta Głównego w Gdańsku), ale przede wszystkim przybyli po to, żeby zapoznać się z projektem rewitalizacji Zamku Książąt Mazowieckich. W spotkaniu wziął udział sam projektant Marek Kleczkowski, który zaprezentował szczegółowo koncepcję odbudowy.

  Czytaj dalej

 • Zygzaki wojewody

  22.02.2007 10:00:00

  Zaledwie 15 dni Wojciech Dąbrowski (PiS) zasiadał w fotelu wojewody mazowieckiego. W ubiegłym tygodniu został odwołany. Premier Jarosław Kaczyński nie miał innego wyjścia, gdyż jak tłumaczył szef MSWiA Ludwik Dorn powstało „uzasadnione podejrzenie, że wojewoda popełnił przestępstwo.”

  Czytaj dalej

 • 4-latka wyciągnął z pożaru: Strażacy ratowali zagrożone życie

  19.02.2007 08:00:00

  Michał Budnicki, zawodowy strażak z jednostki państwowej straży pożarnej w Ciechanowie, w niedzielę rano uratował 4-letniego chłopca z pożaru domu w Ościsłowie. Drugi,Marek Kowalski z OSP w Ościsłowie,  wykazał się pomysłowością w ratowaniu jego matki.

  Czytaj dalej