Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 19 sierpnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
 • Niekończący się serial

  01.04.2007 09:00:00

  - Każdy nasz podopieczny to odrębna historia. Zawiła, pokręcona, dramatyczna. O każdym można by napisać książkę – mówi Aniela Adamska - Zalewska, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie.
  Stowarzyszenie prowadzi Punkt Pomocy dla Bezdomnych i Uzależnionych „Lilania”.
  Jeśli zbierzemy te historie, powstanie serial. Niekończący się serial.

  Czytaj dalej

 • Jakub walczy z nowotworem

  05.03.2007 08:00:00

  Starszy brat żartuje, że na mądrej głowie Jakuba włos się nie trzyma. Chłopak wyłysiał po pierwszej chemioterapii. Potem przyszła następna. Rodzice mieli nadzieję, że będzie to już ostatnia, ale z nowotworem węzłów chłonnych walczy się trudno.

  Czytaj dalej

 • Był sobie las

  17.02.2007 08:00:00

  Bogdan Komosiński z Kęczewa niespodziewanie dowiedział się, że nie jest właścicielem działki leśnej. I nie byłoby w tym nic niezwykłego (ot, błędy się zdarzają), gdyby nie to, chodzi grunt, który użytkuje od wielu lat: a to sadzi, a to ścina drzewa.

  Czytaj dalej

 • Wojsko w genach

  25.01.2007 08:00:00

  - Mam wojsko w genach – mówi Stefan Gratunik, według metryki, jak najbardziej prawdziwej,  lat 95. W rzeczywistości  wygląda na co najwyżej siedemdziesięciolatka. Wyprostowana sylwetka,  znakomita pamięć, czyta bez okularów. A gdy przywdzieje mundur…  Oficerskie szlify, szabla, ostrogi, medale na piersiach. Wówczas prezentuje się jak ułan z fotografii legionowych czy międzywojennych. Młodzian!

  Czytaj dalej

 • Krowy na Księżyc?

  18.01.2007 08:00:00

  Michał Rzepkowski prowadzi w Grzybowie gospodarstwo rolne. Przejął po zmarłym ojcu  Edwardzie i od stryja Kazimierzu – emeryta 17 hektarów gruntów, dom i zabudowę inwentarską. Wszystko w stanie nie najlepszym.

  Czytaj dalej

 • Słońce w ciemnej uliczce

  26.12.2006 09:00:00

  Jego życie przypomina spacer boczną, małą i ciemną uliczką, któremu towarzyszy lęk przed tym, co może spotkać samotnego wędrowca, przemieszany z nadzieją, że szczęśliwie dotrze do celu. Wojtek z Nasielska zna ból, obawę przed utratą oddechu, rozpacz Świąt Bożego Narodzenia spędzanych w szpitalu, poczucie odosobnienia, strach umierania. Ale wie, że i najmniejszą uliczkę czasem rozświetlają promienie słońca; dla Wojtka są nimi najbliżsi, zwłaszcza mama, nowe leki, które chłopcu z rzadką wadą serca pozwalają żyć, internet, wyjazd nad morze i pomocni ludzie.

  Czytaj dalej

 • Interwencja ze znakiem zapytania (1)

  08.12.2006 13:00:00

  Marzena W. domaga się od komendanta KPP w Ciechanowie ukarania policjantów, którzy w listopadzie tego roku, dwukrotnie, o późnej porze usiłowali zmusić ją wraz z dwojgiem małych dzieci do opuszczenia domu w Woli Wierzbowskiej w gm. Opinogóra. Nocne „odwiedziny” funkcjonariuszy doprowadziły młodą kobietę do rozstroju nerwowego. Marzena doszła już do siebie. Gorzej jest z jej synkami.

  Czytaj dalej

 • Wpuszczony w kanał (wentylacyjny)

  06.12.2006 11:00:00

  Starszy mieszkaniec Ciechanowa przez dwa lata desperacko walczył z nadzorem budowlanym. Wreszcie Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał mu racje i... pogroził palcem inspektorom.

  Czytaj dalej