Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 19 sierpnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
 • Maków Maz.: A miał być reportaż...

  01.12.2006 13:00:00

  W środę, na trzy dni przed wyborami około 150 mieszkańców osiedla Ciechanowska przyszło na spotkanie z telewizją. Na przyjazd spóźniających się reporterów czekali na dworze przez ponad półtorej godziny. Po piętnastej połowa z nich zmarznięta i zniechęcona wróciła do domów.

  Czytaj dalej

 • Kłopotliwe działki przy Harcerskiej

  18.11.2006 10:00:00

  O tym, że nie zawsze działki w mieście są odpowiednią inwestycją i prezentem dla następnych pokoleń, lecz mogą być niełatwym do rozwiązania problemem, zwłaszcza gdy graniczą z gruntami miasta, przekonali się Alina i Jan Bulkowscy, właściciele działek przy ul. Harcerskiej w Pułtusku. Z każdą sprawą, z którą zwracają się do kolejnych włodarzy miasta, narasta ich żal wobec burmistrza, urzędu i urzędników.

  Czytaj dalej

 • Wniosek

  12.11.2006 10:00:00

  Fakty są takie: wniosek Tadeusza C., rolnika z Zimolzy w gminie Lutocin o unijne dopłaty bezpośrednie za ubiegły rok nie wpłynął do żuromińskiego Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zielonej. Pierwszy termin składania wniosków upłynął w maju ub. roku.

  Czytaj dalej

 • W trójkącie popławskich ulic

  09.11.2006 09:00:00

  Żabia, Wąska, Piaskowa – to ulice Popław, dzielnicy Pułtuska, o poprawę stanu których od 16 lat w imieniu ich mieszkańców zabiega Jerzy Godziszewski. Twierdzi: – Zmieniają się samorządy, a na jednej z najstarszych ulic Popław, Żabiej, jak nie było asfaltu tak nie ma, chodnik krzywo położony, a Wąska nadal nie poszerzona. Pismo goni pismo, a reprezentujący popławian Jerzy Godziszewski wydeptuje ścieżki do urzędów.

  Czytaj dalej

 • Sezon z dzikami

  10.10.2006 08:00:00

  Kolejny rok Tadeusz Walczak z Łosewa (gm. Pokrzywnica) odczuwa dyskomfort z powodu wyrządzonych przez dziki szkód w uprawach i ponoszonych przez to strat. Jego niezadowolenie rośnie, gdyż nie może „dogadać się” z Wojskowym Kołem Łowieckim nr 104, zaniedbującym, jego zdaniem, swoje obowiązki. Przedstawiciele Koła twierdzą, iż z obowiązków się wywiązują, a Tadeusz Walczak oczekuje od nich zbyt wiele.

  Czytaj dalej

 • Ma kłopoty Bednarski...

  03.10.2006 10:00:00

  Stanisław Bednarski, rolnik ze wsi Obrębiec w gminie Czernice Borowe przyjechał do naszej redakcji ze skargą na opieszałość  gminnej Spółki Wodnej. Bednarski jest jej członkiem, opłaca należne składki – tymczasem spółka nie wywiązuje sie ze swych obowiązków.

  Czytaj dalej

 • 15 arów niezgody

  11.09.2006 09:00:00

  Gdyby Tadeusz Tucholski nie złożył wniosku o unijną dopłatę, najprawdopodobniej do dzisiejszego dnia nie miałby pojęcia, że kilkunastoaktrowe poletko od niepamiętnych czasów uprawiane przez rodzinę Klimkowskich jest własnością jego, a nie sąsiadów zza miedzy.

  Czytaj dalej

 • Nie tak ostro, bobrze!

  09.08.2006 08:00:00

  Do Szkoły Podstawowej w Dębsku w biały dzień przyszedł bóbr. Czego chciał? Nie wiadomo. W każdym razie  dzieciom sprawił radość, nauczycieli zaś wprawił w konsternację – zwierzę mogło być chore.  Dyrektor szkoły zawiadomił służby.

  Czytaj dalej