Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 24 maja 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
 • 15 arów niezgody

  11.09.2006 09:00:00

  Gdyby Tadeusz Tucholski nie złożył wniosku o unijną dopłatę, najprawdopodobniej do dzisiejszego dnia nie miałby pojęcia, że kilkunastoaktrowe poletko od niepamiętnych czasów uprawiane przez rodzinę Klimkowskich jest własnością jego, a nie sąsiadów zza miedzy.

  Czytaj dalej

 • Nie tak ostro, bobrze!

  09.08.2006 08:00:00

  Do Szkoły Podstawowej w Dębsku w biały dzień przyszedł bóbr. Czego chciał? Nie wiadomo. W każdym razie  dzieciom sprawił radość, nauczycieli zaś wprawił w konsternację – zwierzę mogło być chore.  Dyrektor szkoły zawiadomił służby.

  Czytaj dalej

 • Zginął mąż, nie ma winnego

  31.07.2006 08:00:00

  - Niech policja prowadzi śledztwo, ja poprowadzę swoje – mówi Danuta Browarek, żona zmarłego tragicznie motocyklisty. - Mój mąż nie był wariatem drogowym, nie wierzę, że to on mógł spowodować wypadek - dodaje. Dziś, miesiąc po wydarzeniach, jest niemal pewna, że okoliczności, w których zginął jej mąż, są bardzo niejasne. - Życia już mu nie wrócę, ale w końcu dojdę prawdy.

  Czytaj dalej

 • Od zamku do „zuchowatych”, czyli Zambski Kościelne rzucają urok

  26.07.2006 08:00:00

  Jeżeli ktoś raz tu trafi, wraca” – mówią działkowicze, głównie warszawiacy, z Zambsk Kościelnych. Na decyzję o powrocie wpływa nadnarwiańska przyroda i mikroklimat, specyficzny charakter miejscowości, w której zetknęły się różne kultury, a może i czary, o jakich do dziś mówią. Z zapartym tchem słucham opowieści o zaginionym zamku, rzucaniu uroków, duchach i niekonwencjonalnych metodach leczenia.

  Czytaj dalej

 • Protest „rozbitków” z pułtuskiej Wyspy

  15.07.2006 09:00:00

  Mieszkańcy budynków przy ulicach wokół uchodzącego za najdłuższy w Europie rynku, w części Pułtuska zwanej Wyspą, chwilami czują się jak zmuszeni do życia w nieznanym miejscu rozbitkowie, opuszczeni przez zarządców nieruchomości i władze miasta. W odróżnieniu od prawdziwych rozbitków muszą dopłacić (50 tys. zł) do centralnego ogrzewania na swojej Wyspie. Naliczenia dopłat uważają za niesłuszne i po przeprowadzeniu analizy sytuacji proszą o odwołanie zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

  Czytaj dalej

 • Chłop bez ziemi

  29.05.2006 09:00:00

  Andrzej Grzegorzewski z Rochni (gm. Szreńsk) stracił ziemię, status rolnika i prawo do ubezpieczenia w KRUS. Sąd (sprawa o podział majątku) przyznał jego byłej żonie wszystkie grunty rolne, jemu zaś – budynki i zwierzęta. Koniec końców stał się chłopem bez ziemi.

  Czytaj dalej

 • Drenacja w Bębnówku: Przekleństwo czy dobrodziejstwo

  15.05.2006 10:00:00

  Szerszeniewscy z Bębnówka (gm. Radzanów) uważają, że drenacja ich pola przeniosła im nieszczęście. Przeciwnego zdania są inżynierowie melioranci.

  Czytaj dalej

 • Łże-redaktor grasował w Działdowie

  16.04.2006 08:00:00

  Na „gościnnych występach” w Działdowie przebywał niedawno znany w kraju oszust podający się za redaktora Telewizji Polskiej. Efektem jego kilkudniowego pobytu są nie popłacone rachunki hotelowe i sztab ludzi, którzy o kontaktach z panem z telewizji woleli by zapomnieć.

  Czytaj dalej