Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 18 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
 • Wojsko w genach

  25.01.2007 08:00:00

  - Mam wojsko w genach – mówi Stefan Gratunik, według metryki, jak najbardziej prawdziwej,  lat 95. W rzeczywistości  wygląda na co najwyżej siedemdziesięciolatka. Wyprostowana sylwetka,  znakomita pamięć, czyta bez okularów. A gdy przywdzieje mundur…  Oficerskie szlify, szabla, ostrogi, medale na piersiach. Wówczas prezentuje się jak ułan z fotografii legionowych czy międzywojennych. Młodzian!

  Czytaj dalej

 • Krowy na Księżyc?

  18.01.2007 08:00:00

  Michał Rzepkowski prowadzi w Grzybowie gospodarstwo rolne. Przejął po zmarłym ojcu  Edwardzie i od stryja Kazimierzu – emeryta 17 hektarów gruntów, dom i zabudowę inwentarską. Wszystko w stanie nie najlepszym.

  Czytaj dalej

 • Słońce w ciemnej uliczce

  26.12.2006 09:00:00

  Jego życie przypomina spacer boczną, małą i ciemną uliczką, któremu towarzyszy lęk przed tym, co może spotkać samotnego wędrowca, przemieszany z nadzieją, że szczęśliwie dotrze do celu. Wojtek z Nasielska zna ból, obawę przed utratą oddechu, rozpacz Świąt Bożego Narodzenia spędzanych w szpitalu, poczucie odosobnienia, strach umierania. Ale wie, że i najmniejszą uliczkę czasem rozświetlają promienie słońca; dla Wojtka są nimi najbliżsi, zwłaszcza mama, nowe leki, które chłopcu z rzadką wadą serca pozwalają żyć, internet, wyjazd nad morze i pomocni ludzie.

  Czytaj dalej

 • Interwencja ze znakiem zapytania (1)

  08.12.2006 13:00:00

  Marzena W. domaga się od komendanta KPP w Ciechanowie ukarania policjantów, którzy w listopadzie tego roku, dwukrotnie, o późnej porze usiłowali zmusić ją wraz z dwojgiem małych dzieci do opuszczenia domu w Woli Wierzbowskiej w gm. Opinogóra. Nocne „odwiedziny” funkcjonariuszy doprowadziły młodą kobietę do rozstroju nerwowego. Marzena doszła już do siebie. Gorzej jest z jej synkami.

  Czytaj dalej

 • Wpuszczony w kanał (wentylacyjny)

  06.12.2006 11:00:00

  Starszy mieszkaniec Ciechanowa przez dwa lata desperacko walczył z nadzorem budowlanym. Wreszcie Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał mu racje i... pogroził palcem inspektorom.

  Czytaj dalej

 • Maków Maz.: A miał być reportaż...

  01.12.2006 13:00:00

  W środę, na trzy dni przed wyborami około 150 mieszkańców osiedla Ciechanowska przyszło na spotkanie z telewizją. Na przyjazd spóźniających się reporterów czekali na dworze przez ponad półtorej godziny. Po piętnastej połowa z nich zmarznięta i zniechęcona wróciła do domów.

  Czytaj dalej

 • Kłopotliwe działki przy Harcerskiej

  18.11.2006 10:00:00

  O tym, że nie zawsze działki w mieście są odpowiednią inwestycją i prezentem dla następnych pokoleń, lecz mogą być niełatwym do rozwiązania problemem, zwłaszcza gdy graniczą z gruntami miasta, przekonali się Alina i Jan Bulkowscy, właściciele działek przy ul. Harcerskiej w Pułtusku. Z każdą sprawą, z którą zwracają się do kolejnych włodarzy miasta, narasta ich żal wobec burmistrza, urzędu i urzędników.

  Czytaj dalej

 • Wniosek

  12.11.2006 10:00:00

  Fakty są takie: wniosek Tadeusza C., rolnika z Zimolzy w gminie Lutocin o unijne dopłaty bezpośrednie za ubiegły rok nie wpłynął do żuromińskiego Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zielonej. Pierwszy termin składania wniosków upłynął w maju ub. roku.

  Czytaj dalej