• tc
  • tc

1/25

Ciechanowska Piętnastka po raz 37

2 lipca rozegrana została 37. edycja edycja biegu „Ciechanowska Piętnastka”, którego uczestnicy wyruszyli z Władysławowa i przez Opinogórę, Kąty i centrum Ciechanowa pobiegli na stadion, gdzie usytuowana była meta.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 100 osób. Zwycięzcami biegu zostali olsztynianie: Paweł Pszczółkowski (52,27) i Mariola Sudzińska (1:02,30). Drugie miejsca należały do ciechanowianina Michała Makowskiego (53,34) i Ewy Lisek (1:03,15) z Nidzicy. Na trzecim stopniu podium stanęli Artur Kamiński (53,36) z Płocka (zwycięzca z ubiegłego roku) i ciechanowianka Monika Grzymkowska (1:07,19).
Ona i Michał Makowski zostali dodatkowo nagrodzeni w klasyfikacji na najszybszych ciechanowian. Natomiast z gminy Opinogóra najszybszy był mieszkaniec Władysławowa Tomasz Bydniak (1:03,07), reprezentant KB TKKF Promyk Ciechanów. W ogóle bieg obfitował w dobre wyniki, swoje „życiówki” pobiło wielu biegaczy.
W ramach „Piętnastki” rozegrane zostały również 14. Drużynowe Mistrzostwa Polski Ognisk TKKF. Tu bezapelacyjnie zwyciężył TKKF Promyk Ciechanów, drugie miejsce zajął TKKF Płock.
Wyniki biegu (pierwsze dziesiątki)
Kobiety: 1. Mariola Sudzińska (Olsztyn) – 1:02,30; 2. Ewa Lisek (Nidzica Biega) – 1:03,15; 3. Monika Grzymkowska (Renners Team Ciechanów) – 1:07,19; 4. Michalina Swatowska (Nagoszewka) – 1:09,27; 5. Sylwia Sikora (Gąbin Biega) - 1:11,09; 6. Anna Rzepecka (KB TKKF Promyk Ciechanów) – 1:13,54; 7. Angelika Długołęcka (Krasne Wosk na Wosk Biega) – 1:13,59; 8. Justyna Gawlik (Runners Club.pl Ciechanów) – 1:17,30; 9. Iwona Mosiej (Promyk Ciechanów) – 1:20,07; 10. Monika Wiśniewska (Gąbin Biega) – 1:21,33
Mężczyźni: 1. Paweł Pszczółkowski (Pszczółkowski Team Olsztyn) – 52,27; 2. Michał Makowski (2.ORel Przasnysz) – 53,34; 3. Artur Kamiński (Płock Biega No Age Limit) – 53,36; 4. Wiesław Sosnowski (Active Malbork) – 55,22; 5. Krzysztof Bryła (Byledobiec Anin) – 57,23; 6. Kamil Grędziński (Zdroje) – 59,18; 7. Henryk Kuciejczyk (Tempo Mława) – 59,24; 8. Marcin Tomczak (Ciechanów) – 59,45; 9. Adam Macugowski (Team Ząbki) – 1:00,44; 10. Andrzej Piechna (Promyk Ciechanów) – 1:00,44

Ostatnie FotoreportażeRSS

• Derby dla Ciechanowa

MKS Ciechanów pokonał na własnym boisku zespół Mławianki i po 7. kolejkach jest wiceliderem IV ligi. To pierwsza wygrana ciechanowian w tym sezonie Zobacz galerie...