Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 22 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Czas na kalendarze 2016 r

rozpoczęcie: 01.01.2016 00:00:00, zakończenie: 31.01.2016 23:59:59

Konkurs „Tygodnika Ciechanowskiego”

Już po raz kolejny ogłaszamy konkurs na najciekawsze kalendarze. Zauważamy, że są one coraz piękniejsze, z roku na rok ich przybywa... Wydają je nie tylko firmy duże, ale również małe, także osoby prywatne. Niektóre z dzisiejszych kalendarzy są jedynie prezentami dla najbliższych i utrwalają wydarzenia najważniejsze dla rodziny.

Są oczywiście i takie, które prezentują duże wydarzenia kulturalne i rocznice.
Dla kalendarza bowiem powód jego wydania i pomysł są najważniejsze. Dlatego mogą one być piękne i unikalne. Często bywają rarytasem dla kolekcjonerów.

Wszystkie jednak co roku na początku stycznia wieszamy na ścianie, przyklejamy na lodówce, ustawiamy na biurku... Zakreślamy ważne daty, imieniny dzieci i przyjaciół, rocznice. Niektórzy wciąż lubią „stare modele” – ze zrywanymi kartkami i przepisami na odwrocie (kartka zerwana, dzień zaliczony). Większości kalendarzy jednak po roku pozbywamy się bez skrupułów.

Coraz więcej mamy też kalendarzy lokalnych, wydawanych w naszych mazowieckich miastach, gminach, regionie.

Powstał też miły zwyczaj obdarowywania się (wymiany) kalendarzami między znajomymi, firmami, instytucjami.

Nasz doroczny konkurs ma za zadanie wybrać najciekawszy kalendarz lokalny, tzn. ukazujący się na północnym Mazowszu (zasięg wydawania „Tygodnika Ciechanowskiego”).

Regulamin konkursu

Prosimy o przekazanie (przesłanie pocztą) do redakcji 1 egz. kalendarza na 2016 rok do 31 stycznia br. (06-400 Ciechanów, ul. Ściegiennego 2).

Redakcja powoła jury, które wybierze najciekawsze, niebanalne, zaskakujące egzemplarze i przedstawi je na łamach. Wydawca takiego kalendarza otrzyma specjalną nagrodę i tytuł „Kalendarzowej firmy (instytucji) roku“.

Natomiast wszystkie nadesłane wydawnictwa postaramy się zaprezentować na specjalnej wystawie. Liczymy, że będzie to ciekawa ekspozycja...