Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 01 marca 2015

Praca przywraca im godność

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Janusz Konerberger jest biznesmenem – ale biznesmenem niezwykłym. Firma „Jan-Pol” w nasielsku, którą założył kilkanaście lat temu i którą kieruje nieprzerwanie, jest to zakład pracy chronionej, zatrudniający niemal wyłącznie inwalidów i osoby niepełnosprawne. I gdy się dobrze przyjrzeć przedsiębiorstwu i jego właścicielowi i menedżerowi zarazem – wychodzi, że Janusz Konerberger po to prowadzi swoją firmę, żeby niepełnosprawni mieli pracę, poczucie wartości. Strasznie to dziwne, ale wyjątkowo prawdziwe.
- Pracę i troskę o innych wpoiło we mnie harcerstwo – wspomina pan Janusz. - Byłem podopiecznym druhny Jadwigi Rostkowskiej, która wychowała mnie na harcerskiego instruktora i wychowawcę harcerskiej młodzieży. Pamiętam taką harcerską akcję „Niewidzialna Ręka”, polegającą na anonimowym pomaganiu innym, bez oczekiwania na wdzięczność i podziękowanie. My tego się uczyliśmy.

Więcej o laureacie

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Zapusty 2015

    Fot. Bolesław Prus Zobacz galerie...

  • Rolnicy protestują w Makowie

    Rolnicy z trzech powiatów: makowskiego, pułtuskiego i przasnyskiego przyłączyli się do ogólnopolskiego protestu NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Zobacz galerie...

  • Żuromin: Potrąceni gimnazjaliści

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...