Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 23 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !

Praca przywraca im godność

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Janusz Konerberger jest biznesmenem – ale biznesmenem niezwykłym. Firma „Jan-Pol” w nasielsku, którą założył kilkanaście lat temu i którą kieruje nieprzerwanie, jest to zakład pracy chronionej, zatrudniający niemal wyłącznie inwalidów i osoby niepełnosprawne. I gdy się dobrze przyjrzeć przedsiębiorstwu i jego właścicielowi i menedżerowi zarazem – wychodzi, że Janusz Konerberger po to prowadzi swoją firmę, żeby niepełnosprawni mieli pracę, poczucie wartości. Strasznie to dziwne, ale wyjątkowo prawdziwe.
- Pracę i troskę o innych wpoiło we mnie harcerstwo – wspomina pan Janusz. - Byłem podopiecznym druhny Jadwigi Rostkowskiej, która wychowała mnie na harcerskiego instruktora i wychowawcę harcerskiej młodzieży. Pamiętam taką harcerską akcję „Niewidzialna Ręka”, polegającą na anonimowym pomaganiu innym, bez oczekiwania na wdzięczność i podziękowanie. My tego się uczyliśmy.

Więcej o laureacie

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...