Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 23 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !

Wykrzyknik „TC” pośród bibliotecznych zbiorów

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

O tym, że Barbara Bielasta jest bibliotekarką, która pozostawi wyjątkowo twórczy ślad w kulturze Ciechanowa – nie wątpił nikt, kto wysłuchał prelekcji, jaką wygłosiła laureatka w sobotę, 21 marca 2009 r., podczas wręczenia statuetki „Wykrzyknik” ustanowionej przed pięcioma laty przez Tygodnik Ciechanowski.

Barbara Bielasta z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie jest bibliotekarką, której na co dzień nie widać jej zza regałów regionalnego księgozbioru, a jednak jest w swym fachu osobą niezwykłą – z jej nazwiskiem wiązać się będzie chociażby sześć tomów bibliografii województwa ciechanowskiego.

Jakie cechy winna mieć bibliotekarka? - pytamy Barbarę Bielastą. Wymienia wiele cech. Bardzo istotną sprawą jest wiedza. Zawodowa, ale też na temat „zawartości” księgozbioru, przy którym bibliotekarka pracuje. Konieczna jest umiejętność rozmowy z czytelnikiem, łatwość nawiązywania z nim kontaktu, żeby pomóc wybrać mu takie pozycje, których poszukuje, o które mu chodzi. Jest to proste, gdy zna autorów i tytuły, ale o wiele częściej „zna” tylko zagadnienie, które  definiuje jako – dla przykładu - „coś o Świętochowskim”. Bibliotekarka musi być cierpliwa, sumienna, systematyczna, nawet drobiazgowa. Jeśli lubi swój zawód, swoja pracę, wyrobi w sobie te cechy.

Zobacz zdjęcia

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...