Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 23 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !

Mirosława Krysiak

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

O tym, że Mirosława Krysiak, szefowa Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska pozostawi wyjątkowo twórczy ślad w historii Ziemi Płońskiej – nie wątpi nikt. W 2010 r. otrzymała więc statuetkę Wykrzyknik "TC” - nagrodę ustanowioną przed sześcioma laty przez dziennikarzy "Tygodnika Ciechanowskiego".

- Najpierw zrodził się pomysł stworzenia placówki, która podjęłaby próbę ogarnięcia i usystematyzowania płońskiego dziedzictwa kulturowego - mówi "Tygodnikowi" Mirosława Krysiak. - Do dziś jestem wdzięczna ówczesnym władzom Płońska, że postanowiły dać mi szansę zrealizowania tego pomysłu. Był przecież tylko w mojej głowie, na papier został przeniesiony dopiero później. W dodatku na jego poparcie nie miałam nic - nie było jeszcze wypracowanej później metodyki działań, nie było nawet cienia zbiorów. Tylko puste biurko, pusty blok listowy, wypożyczona z biblioteki maszyna do pisania. I panika w głowie, czy się uda.

Nagrodę wręczono 22 kwietnia podczas sesji Rady Miasta Płońska.

Zobacz zdjęcia

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...