Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 24 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Na dobre i ku lepszemu z... orkiestrą

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Mimo że nie składał jej żadnego przyrzeczenia, ofiarowuje jej swoje umiejętności i czas, a jej los jest dla niego tak ważny jak los rodziny. Gra na trąbce i kornecie, a od kilku kadencji jako prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku, przy której działa Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta, dba o wizerunek orkiestry, jej wyszkolenie i umundurowanie, organizuje wyjazdy, pozyskuje sponsorów. Bogdan Mroziewicz pozostaje wierny pułtuskiej orkiestrze już 40 lat. Jego działalność i pasję dostrzegła złożona z dziennikarzy kapituła Wykrzyknika „TC” i przyznała mu tę doroczną nagrodę.

- Orkiestra to moja pierwsza miłość – śmieje się Bogdan Mroziewicz, dyrektor administracyjny Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku. Po chwili wyjaśnia: – Żonę znam 32 lata, małżeństwem jesteśmy 27 lat, a ja w społeczności orkiestry jestem 40 lat. O swojej „pierwszej miłości” może opowiadać bez końca, o jej historii, zachodzących w niej zmianach, kolejnych kapelmistrzach, obecnych młodych muzykach, występach i koncertach. Z uśmiechem przeprasza za poruszanie jednego tematu.

Uroczyste wręczenie nagrody Wykrzyknika „TC” nastąpiło podczas karnawałowego koncertu Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP w Pułtusku w Akademii Humanistycznej w czwartek, 3 marca.

Zdjęcia z koncertu

Wykrzyknik „TC” - wyróżnienie dziennikarzy „Tygodnika” otrzymują ludzie, którzy pracują dla naszej społeczności, nie zabiegając o splendor i popularność. W ciszy i bez rozgłosu robią „swoje”. Przypomnijmy – w latach minionych „Wykrzyknik” trafił do: Stanisława Antośkiewicza (organizator koncertów), Agaty Pietras (kierownik ośrodka dla bezdomnych „Wzajemnie Potrzebni” w Janowie w gminie Pomiechówek), Piotra Wlizło (animator kultury z Żuromina) i Janusza Konerbergera (przedsiębiorca z Nasielska działający na rzecz osób niepełnosprawnych), bibliotekarki i regionalistki z Ciechanowa Barbary Bielastej oraz Mirosławy Krysiak, historyka i regionalistki z Płońska.