Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 14 listopada 2019

Koniec z bonifikatami

09.05.2015 10:23:57

Mieszkańcy Ciechanowa nie będą już mogli korzystać z bonifikat od opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości w prawo własności, jakie ustanowiono kilka lat temu.

Wszystko wskutek decyzji Rady Miasta, która jednogłośnie podjęła uchwałę likwidującą te bonifikaty. To oznacza, że dotychczasowe, nawet 70-procentowe bonifikaty, będą obowiązywały jedynie do połowy czerwca. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta taką decyzję argumentowano zbyt dużym obciążeniem dla budżetu samorządu miasta. Według wyliczeń straty miałyby wynosić nawet 800 tys. zł rocznie.

- Miasto musi w racjonalny sposób gospodarować środkami, jakie posiada. To głosowanie było właśnie krokiem ku wygenerowaniu pieniędzy na inne potrzeby, takie jak choćby wybudowanie ulic czy bezpośrednie zadbanie o potrzeby mieszkańców – powiedziała Joanna Potocka-Rak, wiceprezydent Ciechanowa.

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Policja docenia pracowników cywilnych

    Fot. K. Kowalski Zobacz galerie...

  • Bez bramek (ale ciekawie) w Makowie

    W sobotę w Makowie Mazowieckim w przedostatnim meczu rundy jesiennej zmierzyły się drużyny Makowianki i MKS Przasnysz Zobacz galerie...

  • Jurand wygrywa w Koszalinie

    To dopiero drugie wyjazdowe zwycięstwo Juranda Ciechanów odkąd ciechanowianie wrócili do pierwszej ligi Zobacz galerie...