Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 05 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Koniec z bonifikatami

09.05.2015 10:23:57

Mieszkańcy Ciechanowa nie będą już mogli korzystać z bonifikat od opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości w prawo własności, jakie ustanowiono kilka lat temu.

Wszystko wskutek decyzji Rady Miasta, która jednogłośnie podjęła uchwałę likwidującą te bonifikaty. To oznacza, że dotychczasowe, nawet 70-procentowe bonifikaty, będą obowiązywały jedynie do połowy czerwca. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta taką decyzję argumentowano zbyt dużym obciążeniem dla budżetu samorządu miasta. Według wyliczeń straty miałyby wynosić nawet 800 tys. zł rocznie.

- Miasto musi w racjonalny sposób gospodarować środkami, jakie posiada. To głosowanie było właśnie krokiem ku wygenerowaniu pieniędzy na inne potrzeby, takie jak choćby wybudowanie ulic czy bezpośrednie zadbanie o potrzeby mieszkańców – powiedziała Joanna Potocka-Rak, wiceprezydent Ciechanowa.

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz