Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 06 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Dlaczego odwołano prezes Ewę Szwejkowską?

09.09.2016 12:03:00

Nie cichną echa ostatnich zmian kadrowych przeprowadzonych przez rady nadzorcze spółek miejskich w Ciechanowie,na wniosek prezydenta Krzysztofa Kosińskiego.

W komunikacie przesłanym do redakcji przez rzeczniczkę prezydenta miasta Renatę Jeziółkowską czytamy:

"Rada Nadzorcza PUK podkreśla, że Ewa Szwejkowska zrealizowała wszystkie postawione przed nią zadania, a spółka mimo wielu problemów wypracowała w 2015 roku prawie trzymilionową nadwyżkę finansową, umożliwiającą obsługę pożyczki zaciągniętej na budowę Regionalnego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Rada wskazuje na istotne sprawy, które miały miejsce w czasie pełnienia przez Ewę Szwejkowską obowiązków prezesa: zmiana formy zabezpieczenia umowy poręczenia pożyczki z WFOŚiGW, zakończenie budowy RZGOK w Woli Pawłowskiej, uzyskanie przez PUK pozwolenia zintegrowanego na prowadzenie instalacji w gospodarce odpadami dla odpadów innych niż niebezpieczne do odzysku lub kombinacji odzysku i unieszkodliwiania. Instalacja zyskała status RIPOK, została wpisana do Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Mazowieckiego. PUK przejął administrowanie cmentarzem, spółka wygrała wszystkie przetargi, do których przystąpiła na wywóz i unieszkodliwianie odpadów od czerwca 2015 r, na 3 lata zawarła umowę na obsługę Gminy Miejskiej Ciechanów, natomiast gminę Ojrzeń, Regimin i Strzegowo będzie obsługiwać przez rok na korzystniejszych niż wcześniej warunkach. Dużo zmian w celu zwiększenia adopcji psów wprowadzono w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie.

Rada nadzorcza zwraca jednak uwagę, że w kontekście RIPOK konieczna jest większa koncentracja działań spółki na współpracy z innymi samorządami. W opinii rady nadzorczej spółka w najbliższych latach musi zdobyć nowe rynki odbioru odpadów i w sposób ścisły współpracować z samorządami regionu ciechanowsko-płockiego, dlatego też powołała na stanowisko prezesa Mirosława Szymańczyka".

W najbliższym "TC" o  prawdziwych powodach zmian w spółkach miejskich

Sprostowanie

„Nie jest prawdą stwierdzenie użyte w artykule „Dlaczego odwołano prezes Ewę Szwejkowską?” z dn. 9 września, że zmiany kadrowe przeprowadzone przez rady nadzorcze spółek miejskich w Ciechanowie, zostały na wniosek prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. W przypadku PUK zmiana prezesa była podjęta na wniosek przewodniczącego Rady Nadzorczej, natomiast zmiana prezesa TBS na wniosek  samego zainteresowanego, czyli prezesa Krzysztofa Rutkowskiego, który decyzję motywował względami zdrowotnymi”.

Renata Jeziółkowska
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

autor: red

Komentarze Internautów (7)dodaj komentarz

 • pracownik PUK, 2016-09-13 09:19:38
  dlaczego?
  Pracownicy PUK dobrze wiedza dlaczego, bardzo dobrze sie stalo. Ta kobieta nigdy wiecej nie powinna pelnic takiej funkcji, orzykre jest to jak traktowala pracownikow spolki.
 • Magda, 2016-09-13 13:00:07
  Wdzięczni pracownicy
  Szczególnie wdzięczni za odwołanie dotychczasowej prezes są pracownicy kradnący paliwo i jeżdżący po pijanemu kierowcy śmieciarek. A także pracownicy okradający formę. Bo nie wiadomo jak by się dla nich to skończyło, gdyby dotychczasowa prezes porządziła dłużej.
 • adam, 2016-09-13 14:33:02
  Magda a moze Ewa
  Najlepiej oczerniac ze kradli itp, gdyby pani prezes byla taka wspaniala nikt by jej nieodwolal. Licza sie nie tylko oszczednosci i bilans finansowy ale przede wszystkim ludzie, o czym pani prezes zapomniala. PUK to nie bank! Nikt nie daje przyzwolenia na rozkradanie mienia firmy, ale z ludzmi trzeba przede wszystkim rozmawiac.
 • Dorxx, 2016-09-13 14:37:14
  najlepsza decyzja
  Mnie ogromnie ucieszyla ta wiadomosc, pracuje tam moj maz i za rzadow pani Szwejkowskiej dobrze sie tam nie dzialo. Niestety pani Szwejskowska chyba nie do konca rozumie na czym polega prowadzenie firmy. Zero szacunku do ludzi.
 • Renek, 2016-09-13 16:58:32
  Chcieli zwolnić, to zwolnili
  Chyba rozumie. Chciałbym, żeby moja firma miała 3 miliony zarobku.
 • Jarek, 2016-09-14 13:11:39
  oszczednosci
  Prosze sie lepiej zapytac jakim cudem zaoszczedzila te 3 mln. Jeden ze sposobow to obnizenie pensji zwyklym pracownikom.
 • Kleopatra, 2016-09-19 19:27:14
  Schronisko
  Oby tylko został wolontariat, bez tego znów o tych psach zapomni świat. pozbycie się lekką ręką dwóch największych gmin na odłów bezpańskich psów "utopiło" schronisko.. Adopcje, adopcjami, ale schronisko musi na siebie zarobić (bez potrącania pensji pracownikom).