Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 27 lipca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

Tym razem „oficer CBŚP” nie miał szczęścia. 68-latka Nie dała się oszukać i pomogła policji

25.04.2017 16:21:58

Przasnyscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwo metodą „na policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji”. Ten sukces to wynik współpracy mieszkanki Przasnysza, którą próbowano oszukać, i przasnyskiej policji.

Do próby wyłudzenia doszło jeszcze w marcu, ale z uwagi na dobro śledztwa, które prowadzi Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu, przasnyska policja dopiero teraz ujawniła szczegóły tej akcji. Dokładnie 28 marca po południu na telefon stacjonarny 68-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP. Fałszywy funkcjonariusz poinformował kobietę, że policjanci prowadzą akcję mającą na celu rozbicie grupy przestępczej. Stwierdził, że oszuści posiadają jej dowód osobisty i będą chcieli zaciągnąć kredyt na jej konto. Aby tego uniknąć, musiała „wziąć udział w działaniach prowadzonych przez CBŚP”. Oszust polecił kobiecie wziąć kredyt w banku w wysokości 60 tys. zł, w innym banku jeszcze 15 tys. a pieniądze zostawić w wyznaczonym przez niego miejscu. Kobieta oczywiście nie zgubiła dowodu osobistego i nie było możliwości, by ktokolwiek na jej konto zaciągnął kredyt. To stała formuła przestępców.

- Jakąś legendę trzeba stworzyć, żeby zachęcić osobę do współpracy z przestępcami. W ostatnim czasie jest coraz więcej oszustw „na policjanta”. Przestępcy wciągają osobę w grę, która ma rozpracować grupę oszustów. To może zachęcać - mówi Tomasz Łysiak, komendant policji w Przasnyszu.

Cały artykuł w papierowym wydaniu „TC” z 25 kwietnia br. 

autor: EJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz