Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 01 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Urząd Gminy w Załuskach
fot. Urząd Gminy w Załuskach

Wyjątkowa jubilatka

01.05.2017 18:31:29

Maria Irena Woźniak z domu Mazur w Domu Seniora „Anna” w Smulskach, gm. Załuski, obchodziła setne urodziny. W uroczystym świętowaniu uczestniczyła jej rodzina, wójt gminy Załuski oraz wielu pensjonariuszy.

Jubilatka nie kryła zaskoczenia i wzruszenia, gdy zobaczyła na sali tak wiele osób.

- Dziękuję wszystkim za tę niespodziankę. Sprawiliście mi ogromną przyjemność, ponieważ na pewno zapamiętam ten dzień do końca swojego życia – mówiła.
Irena Woźniak urodziła się w Wyszkowie, później trafiła do Warszawy, gdzie mieszkała przez całe życie. Do Domu Seniora w Smulskach trafiła w ubiegłym roku.
Przed wojną pracowała w ZAiKS-ie. Podczas wojny jako wolontariuszka Polskiego Czerwonego Krzyża była łączniczką, przenosiła różne ważne informacje. Jeszcze w 1939 roku została aresztowana. Siedziała w więzieniu przy alei Szucha oraz na Pawiaku. Ocalała dzięki temu, że rodzina zebrała odpowiednie środki, by ją wykupić. Doczekała końca wojny.

Więcej w TC z 2 maja br.

autor: WIAN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz