Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 05 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Prowokacja aspiranta Zawadzkiego

24.07.2017 18:20:00

Wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach o oszustach, którzy podając się za kogoś innego, skłaniają nas do takiego postępowania, które im (oszustom) przynosi korzyści. Zawsze w kontekście ostrzeżenia. Przebojem ostatnich lat jest oszustwo na wnuczka oraz na policjanta.

Zdesperowany wnuczek (lub ktoś w jego zastępstwie) zwykle dzwoni do swojej babci i przejmująco opowiada o wypadku drogowym (lub innym nieszczęściu – np. porwaniu), o tarapatach, w jakich się znalazł, i  grożących konsekwencjach. W „dramatycznej” sytuacji mogą pomóc tylko babcine pieniądze. Określona suma, wpłacona oczywiście natychmiast, wszystko załatwi. Inaczej grozi nieszczęście, kara, sąd. „Do babci przyjedzie zaraz mój przyjaciel (ja nie mogą, muszę być na miejscu, jestem ranny, to daleko, itp.), proszę mu dać pieniądze”. (Inna wersja – wpłata na konto).

Znacie? Niektórzy doświadczyli tego osobiście.

Historia „na policjanta” jest odmianą wspomnianego wyżej oszustwa, ale bardziej wyrafinowaną...

Ta wyglądała tak:

Dzwoni telefon.
- Pan Marut? Tu kurier. Mam dla pana paczuszkę.
- Paczuszkę? A za ile może pan być?
- Za jakąś godzinę...
Po chwili znów odzywa się dzwonek telefonu
- Proszę pana, czy przed chwilą ktoś do pana dzwonił, przedstawiał się jako kurier?
- Tak...
- To nie był żaden kurier, ale oszust. Z tej strony starszy aspirant Jarosław Zawadzki z policji, numer legitymacji służbowej KPP 1922. Człowiek, który do pana dzwonił, jest
przez nas namierzony, mamy go na podsłuchu. To członek zorganizowanej grupy przestępczej, która wyłudza pieniądze z kont bankowych.
Ostrzegamy pana i prosimy w imieniu policji o pomoc w ich ujęciu. Czy zechciałby pan
z nami współpracować?

RM

Cały reportaż w aktualnym wydaniu TC 

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz