Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 04 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Facebook Marty Isibor
fot. Facebook Marty Isibor

Ciechanowianka z prestiżową zagraniczną nagrodą

25.08.2017 13:00:00

Najlepszą studentką roku 2017 i zdobywczynią prestiżowej nagrody British Psychological Society na uniwersytecie Queen Margaret w Musselburghu została Marta Isibor z Edynburga.

Nagroda BPS wędruje każdego roku do studenta z najlepszymi wynikami w nauce. O wyróżnieniu Polki, podkreślając jej narodowość, pisały lokalne gazety, m.in. „The Scotsman”.Marta Isibor pochodzi z Ciechanowa. Od 10 lat mieszka jednak w Szkocji.

Jak informuje portal emito.net, pani Marta w 2013 roku, już jako matka dwójki dzieci, podjęła studia psychologiczne. Na ostatnim roku studiów, oprócz wyróżnienia British Psychological Society, otrzymała też nagrodę stowarzyszenia neurologów przy uniwersytecie edynburskim, za artykuł naukowy o współczesnym rozumieniu schizofrenii.

Został on opublikowany w „Cambridge Medicine Journal”, co jest niebywałym wyróżnieniem dla osoby na studiach licencjackich. Marta zdobyła również nagrodę QMU dla autora najlepszego plakatu promującego pracę naukową.

Szerzej o sukcesie ciechanowianki w TC.

autor: RN

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Małgorzata Rzeplinska, 2017-08-25 15:00:57
    Gratulacje!
    Marta zawsze była bardzo ambitną dziewczyną. Pozdrawiam