Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 04 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Piesi uciekają przed ciężarówkami

23.09.2017 10:45:00

W Nasielsku od kilku tygodni obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Remontowany jest most na ul. Kościuszki. Przebudowywana jest także przeprawa na drodze numer 571 w Starych Pieścirogach. Z kolei na wylotówce do Płońska stanie niebawem nowe rondo. Blokada głównej ulicy Kościuszki przebiegającej przez Nasielsk i trwające inwestycje spowodowały poważne ograniczenia dla lokalnego ruchu, zwłaszcza dla tirów.

Wprowadzone objazdy, zdaniem ludzi, pozostawiają sobie wiele do życzenia. Mają dość tirów przed którymi muszą uciekać i hałasu pod oknami. Zapowiada się, że będzie tak do końca roku, a niedługo może być jeszcze gorzej.

Nie patrzą na znaki
Ciężarówki powinny korzystać z objazdów drogami krajowymi, ale okazuje się, że nie każdy kierowca stosuje się do nowego oznakowania. Mieszkańcy z ul. Cmentarnej, Folwark oraz Żwirki i Wigury apelują o zwiększenie patroli i interwencje władz gminy. Mimo zakazów, codziennie przejeżdżają tamtędy tiry. Przy wymijaniu piesi muszą uciekać z chodnika.
Więcej w najnowszym numerze "Tygodnika Mazowieckiego".

autor: K. Kozłowska

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz