Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 11 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Darmowa komunikacja w Nowym Dworze

11.12.2017 12:20:00

W przyszłym roku ma ruszyć w Nowym Dworze bezpłatna komunikacja miejska. Miasto na ten cel chce przeznaczyć ok. 700 tys. zł. Dziś rocznie za utrzymanie i funkcjonowanie płaci 33 tys. zł miesięcznie. Na ofertę ratusza odpowiedziały cztery zainteresowane firmy z którymi właśnie prowadzony jest dialog techniczny.

 – Chcieliśmy zrealizować ten pomysł od nowego roku, ale w grudniu ogłosimy przetarg. Na razie rozmawiamy z oferentami i są oni zainteresowani. W przyszłym roku moglibyśmy wybrać ostatecznie przewoźnika. Pomysł darmowych przejazdów wyszedł od samego burmistrza. Pasażerów cały czas  przybywa. Bilet kosztuje symboliczną złotówkę, a firma, która świadczy dla nas usługi ma z inkasowaniem same problemy. W autobusach muszą być kasy fiskalne, następnie należy odprowadzać podatek. Bezpłatne przejazdy byłyby ułatwieniem formalnym oraz zachętą dla ludzi, aby korzystali z miejskich autobusów, a nie własnych samochodów – mówi Dariusz Tabęcki naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze. Miejskie autobusy jeżdżą po mieście od kilku lat. Cztery linie w tym jedna pracownicza dowożąca pasażerów do największych zakładów pracy w mieście, łączy wszystkie dzielnice. Autobusy kursują w dni robocze co kilkadziesiąt minut od 6.00 do 18.00.

Więcej w najnowszym numerze "Tygodnika Mazowieckiego".

autor: K.Kozłowska

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz