Tygodnik Ciechanowski

Środa, 03 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Gmina Nasielsk chce prowadzić Iwaszkiewicza

11.12.2017 14:30:00

Nasielski samorząd nie wycofał się z pomysłu, aby Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze, jako obecny organ prowadzący Liceum Ogólnokształcące im. Iwaszkiewicza, przekazało szkołę gminie. Samorząd chce przejąć zadania powiatu, bo nie chce, aby placówka w przyszłości zniknęła z mapy miasta.

Burmistrz Bogdan Ruszkowski liczy na to, że pomyślne dla gminy decyzje zapadną najpóźniej w przyszłym roku. Z kolei starosta nowodworski Magdalena Biernacka sceptycznie odnosi się do tego pomysłu, bo dla niej, jak mówi „jest on wielce zastanawiający”. Wiadomo już, że o porozumienie w tej sprawie będzie trudno.

Burmistrz chce ratować

Kilka miesięcy temu szkoła miała zostać przeniesiona do Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Lipowej w Nasielsku. W radzie powiatu zasiada pięciu przedstawicieli nasielskiej społeczności. Tylko jedna osoba była przeciwna jej rozwiązaniu. Decyzję taką podjęli radni powiatowi podczas przygotowywanego projektu dostosowania siatki szkół do nowej reformy edukacji. Rada jednak się spóźniła, bo uchwała powinna zostać podjęta co najmniej z półrocznym wyprzedzeniem. Wojewoda, który sprawdzał jej poprawność wskazał także brak podjęcia wcześniejszej uchwały intencyjnej o zamiarze przekształcenia (przeniesienia) szkoły. Zastrzeżenia miało również kuratorium. Pomysł przenosin jednak oburzył nasielskie społeczeństwo. Walczyli rodzice, uczniowie i rada pedagogiczna dla których przenosiny były jednoznaczne z likwidacją placówki. Starosta ostatecznie wycofała się z tego pomysłu.

Więcej w najnowszym numerze "Tygodnika Mazowieckiego".

autor: K.Kozłowska

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz