Tygodnik Ciechanowski

Środa, 03 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Drogi w powiecie: syzyfowa praca przy odśnieżaniu

17.01.2018 09:50:00

Powiatowy Zarząd Dróg w Ciechanowie ma na utrzymaniu ponad 400 km dróg w całym powiecie. Ekipy zaczęły dziś pracę o 4.00. Wyjechało w sumie ponad 20 jednostek sprzętu.

 Sieć dróg obsługują cztery firmy, które wygrały przetarg na ich zimowe utrzymanie. 

- Sytuacja jest opanowana. Wszystkie drogi są przejezdne, ale cały czas sypie. Dla nas to syzyfowa praca, ale odśnieżamy cały czas, bo w przypadku roztopienia śniegu i następnie mrozu, będą tworzyć się niebezpieczne nierówności. Rozumiem, że ten efekt nie zawsze jest dla kierowców zadowalający, ale wszystkimi drogami można przejechać - mówi kierownik PZD Józef Borkowski.
Pod nr tel. 23 672 47 47 przyjmowane są zgłoszenia od mieszkańców z całego powiatu. 

autor: K.Kozłowska

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Arek"Aiwa-Platz", 2018-01-18 05:11:13
    Gadanie. W ok. Ślubowa do popołudnia nic nie było
    Jak bym nie przesłał przedwczoraj mailem na Policję foto tunelu w Gąsocinie, to dalej by był nieprzejezdny. Na całą szerokość jezdni było wczoraj zamarznięte jezioro na zakręcie w tunelu. Z kolei wczoraj w Ciechanowie mijałem odśnieżarkę z podniesioną szuflą zgarniającą - co mu szkodziło opuścić?