Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 04 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Niebiezpieczna DK 62

20.02.2018 09:00:00

Kilkukilometrowy odcinek drogi nr 62 od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy wjeździe na lotnisko w Modlinie, do skrzyżowania z ul. Żołnierzy Września w Nowym Dworze bez wątpienia mogłby zostać oznakowany czarno-żółtymi tablicami drogowymi tzw. ,,czarnym punktem”.

Tylko od stycznia 2016 roku do 1 lutego br. doszło tam do 63 kolizji i 3 wypadków, w których trzy osoby zostały ranne, a jedna poniosła śmierć na miejscu. – Z analiz policyjnych wynika, że najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych na tym odcinku drogi jest niedostosowanie prędkości do warunków drogowych – mówi rzecznik nowodwroskiej policji Szymon Koźniewski.
Policjanci wiedzą, że odcinek tej drogi jest zabójczy dla kierujących i pieszych. Z uwagi na znaczną liczbę zdarzeń drogowych w tym miejscu, nowodworska policja kierowała wnioski do zarządcy drogi o wprowadzenie tam rozwiązań technicznych, które zwiększyłyby bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Więcej we wtorkowym wydaniu Tygodnika

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz