Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 06 maja 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

Kontekst. O jeden port za daleko

17.04.2018 09:00:00

Dzięki Modlinowi dla naszej, północnej części Mazowsza szerzej uchyliło się okno na świat. Z lotniska chętnie korzystają również mieszkańcy przyległych krain: Podlasia oraz Warmii i Mazur. Z Białegostoku i Olsztyna to zaledwie 2 godziny jazdy samochodem. Szybko i wygodnie (droga nr 7 robi się coraz szersza i szybsza). Parkingi nie za drogie i niezbyt oddalone od lotniska.

Z Modlina można polecieć do Anglii, Francji, Hiszpanii, Portugalii... Również do Wrocławia i Gdańska. Do ponad 30 miast w 12 krajach w miarę tanimi liniami. Powroty z tego lotniska także są szybsze, nie trzeba też przebijać się przez zatłoczone ulice stolicy.
Wiem o czym piszę, bo kilkakrotnie korzystałem z „naszego” lotniska. Nie słyszałem głosów krytycznych, jeśli chodzi o obsługę portu, a wielu moich znajomych, młodszych i starszych, często stąd wylatuje bądź to do pracy, bądź na wypoczynek.
Lotnisko rozwija się dynamicznie (mimo że obsługuje je tylko jedna linia lotnicza), wskaźniki przyrostu liczby odprawianych pasażerów są najwyższe spośród wszystkich lotnisk w kraju (3 mln pasażerów w 2017 roku). I wszystkim to odpowiada.
A właśnie, że nie! Zgadnijcie państwo – kto i dlaczego jest przeciwny Modlinowi?
Już wiecie (pisze o tym też „TC”). Państwowy przewoźnik, Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL), zarządzający stołecznym lotniskiem Chopina postanowił torpedować dalszy rozwój lotniska w Modlinie. 

RM

 Cały felieton w aktualnym "TC"

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz