Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 27 lipca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

Na majówkę do Twierdzy Modlin i Nasielska

27.04.2018 12:00:00

Dla mieszkańców Nowego Dworu i turystów podczas majówki otwarta będzie do zwiedzania Twierdza Modlin. Z kolei w Nasielsku 5 i 6 maja odbędzie się, jak co roku największa plenerowa impreza w gminie.
W Twierdzy Modlin zaplanowano trasy dla dorosłych i dzieci oraz nocne zwiedzanie koszar z pochodniami. 5 maja w hali Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się wystawa klubowa psów rasy sznaucer, pinczer, doberman i czarny terier rosyjski. Wydarzenie, które organizuje legionowski oddział Związku Kynologicznego w Polsce rozpocznie się o 10.00. Konkurencje finałowe zaplanowano o 15.00. Dzień później w hali sportowej także będzie można oglądać różne rasy czworonogów na XXXIX Wiosennej Wystawie Psów Rasowych. Zostanie wybrany najpiękniejszy pies ras polskich, użytkowych, szczenię, junior czy weteran. 
W Pomiechówku na mieszkańców i gości czekają atrakcje w kompleksie leśno-rekreacyjnym przy ul. Nasielskiej. Codziennie, aż do 6 maja będzie on czynny od 11 do 19. Czekaja tam takie atrakcje jak: tyrolka, park linowy, ścianka wspinaczkowa czy plac zabaw ,,Wiking". 

W Nasielsku 5 i 6 maja odbędzie się, jak co roku największa plenerowa impreza w gminie. Na sobotę, 5 maja, przygotowano wiele propozycji koncertowych. Gwiazdą imprezy będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy. Dawkę śmiechu zagwarantują aktorzy popularnego serialu „Ranczo”, czyli kabaret KaŁaMasz. Na scenie pojawi się także zespół SpikeUp i RAGGABARABANDA. Imprezie towarzyszyć będą liczne stoiska gastronomiczne oraz wesołe miasteczko. W niedzielę, 6 maja mieszkańcy spotkają się na terenie parku przy kościele św. Wojciecha. Tego dnia swoje wyroby zaprezentują lokalni producenci żywności. Nie zabraknie także stoisk artystów rękodzielników. Atrakcją będzie wizyta rekonstruktorów i żywa lekcja historii. Imprezie towarzyszyć będą porady specjalistów, bezpłatne badania i pokazy pierwszej pomocy, czyli ,,Zdrowa Majówka”.  
autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz