Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 27 lipca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

Pułtuska majówka ze sportem, muzyką i patriotycznie

27.04.2018 12:15:00

Pierwsze dni maja w Pułtusku upłyną pod znakiem sportu, który – szczególnie Festiwal Biegów – przyciągnie do miasta nad Narwią nie tylko mieszkańców powiatu. Tradycyjnie 3 maja odbędą się uroczystości patriotyczno-religijne. Majówkę urozmaicą dwa koncerty, jeden muzyki poważnej, drugi – rapera Mezo.
W mieście przygotowano wiele atrakcji dla piłkarzy, koszykarzy, biegaczy i miłośników pływania. 3 maja na strzelnicy w godz. 13-17 będzie można oddać „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”. 
Uroczystości z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się na rynku przed ratuszem o godz. 11. W południe odbędzie się w bazylice msza św. w intencji ojczyzny. Poprzedzi ją program artystyczny w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. P. Skargi „Zajaśniał w blaskach pamiętny Maj Trzeci!...”.  
Choć pierwsze dni maja w Pułtusku upłyną głównie pod znakiem sportu, pojawi się i akcent muzyczny. Miłośnicy muzyki klasycznej ucieszą się z koncertu „Paderewski na cztery ręce” w wykonaniu polskich pianistek Filharmonii Lwowskiej – będzie miał miejsce 3 maja w Sali Maneż Domu Polonii. Natomiast zwolennicy rapu chętnie przyjdą 5 maja do amfiteatru Domu Polonii na koncert Mezo.  
Dla całych rodzin zaplanowano 5 maja piknik ekologiczny „Na ratunek planecie” – jego miejscem stanie się teren wokół pułtuskiego zamku. Ofertę dla małych i dużych przygotowało też kino „Narew”. 

 

autor: IK/kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz