Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 05 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Ksiądz uderzył dziecko?

01.06.2018 11:00:00

Do budzącego kontrowersje wydarzenia miało dojść w czasie mszy św. podczas tzw. białego tygodnia w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Pułtusku-Popławach. Ksiądz podobno spoliczkował 9-letniego chłopca za to, że wyjął z ust komunię św. i zaczął ją oglądać. Sprawą zajmuje się pułtuska Prokuratura Rejonowa.

Chłopiec miał zostać pociągnięty za ucho, szarpany za ramię, a na końcu uderzony w twarz, tak opowiadają świadkowie zdarzenia.

Po otrzymaniu zgłoszenia o pobiciu, Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku przekazała postępowanie do Prokuratury Rejonowej, co potwierdza rzecznik prasowy KPP sierż. sztab. Milena Kopczyńska.

Obecnie prokuratura zbiera dowody (jak nagrania z monitoringu w kościele) i ustala świadków zdarzenia, których przesłucha. W oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej parafii proboszcz ks. Tadeusz Kowalczyk informuje, odnosząc się do artykułu w lokalnej prasie, że „zabezpieczono nagrania z monitoringu w kościele z 3 kamer, które w pełni obrazują faktyczny przebieg zdarzenia oraz całej mszy św. w „Białym Tygodniu” w dniu 18 maja br. W związku z tym należy podkreślić, że: żaden z uczestników mszy św. nie był szarpany za albę, żaden z uczestników mszy św. nie został uderzony, przebieg tzw. zajścia miał charakter zmierzający do pouczenia i uspokojenia niewłaściwie zachowujących się chłopców”. Zdania pułtuszczan są podzielone.

IK

Cały artykuł w najbliższym numerze "TC".

autor: IK

Komentarze Internautów (3)dodaj komentarz

 • Jola, 2018-06-01 18:11:36
  nie osądzajmy nikogo pochopnie.
  Na forach społecznościowych wypowiadają się osoby językiem nienawiści.Czytając nie nie trafiłam aby w powyższej sprawie wypowiadali się bezpośredni świadkowie i aby potwierdzali ,,takie zajście,,.
 • Belfer, 2018-06-02 11:13:15
  Uck
  Szarpanie w kościele - już jest naganne ,a że zrobił to kśiądz...Cóż jaki ksiądz -taka wiara wśród młodzieży ....
 • Zniesmaczona Byla Parafianka, 2018-06-09 18:15:22
  Zniesmaczona parafianka
  Nie od dziś wiadomo że proboszcz w Pułtusku-Poplawach traktuje źle swoich parafian. Nastawiony jest na zysk a nie na drugiego człowieka. Ubolewam ponieważ dużo na tym traci. Nie potrafi stosować reguł i zasad które sam biskup Rzymu Franciszek przekazuje. Panie Księże Proboszczu więcej zrozumienia i dobrego serca dla ludzi. I więcej szacunku do dzieci podczas mszy swietej, więcej empatii i delikatności... czy to aż tak dużo??