Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 06 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Zatrzymano podejrzanego o napad na niepełnosprawną kobietę. To 18-latek z pow. legionowskiego

20.06.2018 09:15:00

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który podejrzany jest o napad (5 czerwca) na niepełnosprawną kobietę w parku w Gołotczyźnie.Pomoc okazali internauci.

Policja postanowiła opublikować wizerunek mężczyzny. Informacja błyskawicznie rozeszła się w internecie. Tylko na naszym profilu  TC na Facebooku udostępniło tę wiadomość blisko pół tysiąca czytelników.
Do policji dotarły sygnały o ewentualnym sprawcy. Został zatrzymany go po południu w poniedziałek (18 czerwca). Wczoraj usłyszał zarzuty. Ma 18 lat i pochodzi z pow. legionowskiego.

Podejrzany nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu. Dziś sąd ma zdecydować o tymczasowym trzymiesięcznym areszcie.

Przypomnijmy, że sprawca zaatakował spacerującą po parku niepełnosprawną, bezbronną kobietę, wciągnął ją w krzaki, wykorzystał seksualnie, po czym wsiadł na rower i odjechał.

Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie prowadzi postępowanie z artykułu 198 kodeksu karnego: ,,Kto, wykorzystując bezradność innej osoby lub wynikający z upośledzenia umysłowego lub choroby psychicznej brak zdolności tej osoby do rozpoznania znaczenia czynu lub pokierowania swoim postępowaniem, doprowadza ją do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”. 

kak

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz