Tygodnik Ciechanowski

Środa, 28 lipca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

Rusza generalny remont ,,Krzywej hali"

10.07.2018 10:30:00

Miasto podpisało już umowę na rewitalizację, adaptację i wyposażenie najbardziej charakterystycznego zabytkowego budynku w dzielnicy „Bloki”. Wykonawca zajmie się także zagospodarowaniem placu Piłsudskiego.
Wartość umowy, dotyczącej samej „Krzywej Hali” to 5,8 mln zł. Prace wykona firma „CIECHBUD”. Mają zakończyć się do połowy przyszłego roku. Zadanie realizowane będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Inwestycja polegać będzie na termomodernizacji oraz adaptacji części parteru z przeznaczeniem na cele społeczno-edukacyjne wraz z wyposażeniem i niezbędną infrastrukturą techniczną. 
Ratusz informuje, że  generalny remont obejmie m.in. instalacje, dach, okna, elewację. Przeprowadzony zostanie remont klatek schodowych, wykonana będzie izolacja termiczna stropu nad piwnicą, oświetlenie i iluminacja arkad, wykonana zostanie nawierzchnia wokół budynku, montaż oświetlenia ulicznego, nowe nasadzenia, montaż ławek i koszy na śmieci. Pomieszczenia na parterze zostaną zaadaptowane do pełnienia nowych funkcji i doposażone. Wyremontowane zostaną pomieszczenia Miejskiej Biblioteki Publicznej, budynek będzie miał także przeznaczenie na cele spoleczno-edukacyjno-kulturalno-mieszkalne. Będzie tam m.in. Placówka Wsparcia Dziennego i Klub Osiedlowy. 

Zaprojektowana prze Niemców „Krzywa Hala” zbudowana została w latach 1942-1943 na planie długiego łagodnego łuku. Budynek miał stanowić jedną z pierzei Nowego Miasta. Obiekt jest w złym stanie technicznym, wymaga natychmiastowych prac renowacyjnych i modernizacyjnych. Znaczną powierzchnię parteru zajmuje Miejska Biblioteka Publiczna, część jest wyłączona z użytkowania, pozostała przestrzeń oraz pozostałe kondygnacje wraz z poddaszem zajmują lokale mieszkalne.  


autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz