Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 13 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Roman Nadaj
fot. Roman Nadaj

Niepełnosprawna zbiera na wózek

21.07.2018 15:00:00

- Wózek, który „wytrzymałby” mój intensywny tryb używania i byłby w pełni przystosowany do mojego niezbyt sprawnego ciała, kosztuje ponad 26 tys. zł. W ramach dostępnych państwowych refundacji mogę liczyć tylko na 3 tys. zł dofinansowania - opowiada Joanna Aleksandra Jarosz, przykuta do wózka 30-latka.

Jedyne, co mam sprawne, to głowa. Urodziła się z okołoporodowym czterokończynowym porażeniem dziecięcym oraz lewostronnym niedowładem. Ma też porażone struny głosowe i nabytą epilepsję.

Mimo to nie poddaje się. Chce czerpać z życia, jak najwięcej. Obecnie jest pensjonariuszką Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" w Ciechanowie. Na miejsce w tej placówce i utrzymanie wydaje większość dochodów. Zostaje jej niewiele.

To dlatego postanowiła skorzystać z możliwości, jakie daje publiczna zbiórka. Pieniądze na wózek zbiera przez stronę pomagam.pl. Obawia się, że dotychczasowy w każdej chwili może odmówić posłuszeństwa, co już sie zdarzało.

Na poczet nowego wózka dla Joanny wpłacono do tej pory prawie 17 tys. zł. Brakuje jeszcze kilku tysięcy, żeby spełniło się marzenie 30-latki.

Kto zechce pomóc, może to zrobić poprzez adres tej strony: https://pomagam.pl/komfortzycia

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz