Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 05 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Kiermasz charytatywny dla 15-letniej Ani

11.12.2018 09:00:00

15-letnia Ania jest uczennicą gimnazjum w Sońsku. Jakiś czas temu zaczął dokuczać jej ból ręki, który stawał się coraz mocniejszy i w znaczny sposób ograniczał ruchy. Szczegółowe badania stwierdziły, że to złośliwy nowotwór kości z podejrzeniem przerzutów do płuc. 14 grudnia zaplanowano w miejscowej szkole kiermasz, z którego całkowity dochód będzie przeznaczony na jej leczenie.

Nastolatka poddała się leczeniu chemioterapią. Czeka ją też poważna operacja polegająca na usunięciu chorej kości i wstawieniu endoprotezy. Potem będą kolejne cykle chemioterapii i długa bolesna rehabilitacja, aby ręka mogła wrócić do pełnej sprawności. Najbliższy kiermasz będzie zorganizowany 14 grudnia w budynku Szkoły Podstawowej w Sońsku, w godzinach od 16.00 do 19.00. Wystąpią przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele i seniorzy. W trakcie koncertu przewidziana jest loteria fantowa. Goście będą mogli spróbować domowego ciasta i wigilijnych potraw. Wszystko co uda się sprzedać, zostanie przekazane na leczenie Ani. Świąteczne ozdoby będzie można nabyć także przed kościołem w Sońsku 16 grudnia, przed mszami o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. W planach są także inne zbiórki. Na razie przyniosły one ponad 7 tys. zł, a potrzebna jest kwota nawet 40 tys. zł. Lekarstwa, dojazdy do klinik, późniejsza rehabilitacja, wszystko wiąże się z wysokimi kosztami. Liczy się każde wsparcie.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę cenną charytatywną inicjatywę. O kiermaszu dla Ani piszemy także w bieżacym wydaniu papierowym Tygodnika Ciechanowskiego. Życzymy je szybkiego powrotu do zdrowia. Relację z kiermaszu zamieścimy w wydaniu świątecznym.  

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz