Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 05 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Ciechanowski rower miejski: zaglosuj na lokalizację

04.01.2019 11:00:00

4 nowe lokalizacje, które zdobędą najwięcej głosów, będą uwzględnione przy budowie stałego systemu rowerów publicznych w Ciechanowie, wiosną bieżącego roku. Ponadto planowana jest budowa stacji w Opinogórze, we współpracy z gminą.

Po przeprowadzeniu w ubiegłym roku programu pilotażowego, Urząd Miasta Ciechanów zdecydował o wdrożeniu Ciechanowskiego Roweru Miejskiego na stałe i rozbudowie systemu. Uznał, że warto zainwestować w system wypożyczania rowerów, bo cieszy się on sporym zainteresowaniem.

Jak informuje urząd miasta, pojawią się 4 nowe stacje, a ich lokalizacje wskażą sami mieszkańcy. W ankiecie na stronie internetowej urzędu można zagłosować na maksymalnie 4 spośród 9 nowych propozycji, zgłoszonych przez stowarzyszenie Ciechanowska Grupa Rowerowa. Uwzględnione zostaną te najpopularniejsze.

Po przeprowadzeniu analiz, stowarzyszenie jako najlepsze lokalizacje dla nowych stacji wskazało: Kąpielisko Krubin, okolice wieży ciśnień, parkingu obok cmentarza przy ul. Gostkowskiej, Hotelu Atena, MOSiR-u (krytej Pływalni), placu Kościuszki, stacji PKP Ciechanów Przemysłowy, skweru z parowozem przy ul. Fabrycznej oraz ul. Kwiatową (od strony pętli miejskiej). Na stronie internetowej umciechanow.pl (https://www.umciechanow.pl/dla_mieszkancow/nowe_lokalizacje_stacji_crm) można zagłosować, wybierając do 4 z 9 zaproponowanych lokalizacji.

Głosowanie potrwa do 9 stycznia do godz. 22.00. Z jednego urządzenia (np. komputera, smartfona) można oddać jeden głos. Ankieta jest anonimowa.

Te 4 lokalizacje, które zdobędą najwięcej głosów, będą uwzględnione przy budowie stałego systemu rowerów publicznych. Ponadto planowana jest budowa stacji w Opinogórze, we współpracy z gminą, po zakończeniu trwającej modernizacji drogi z Ciechanowa do Opinogóry przez miejscowość Kąty.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz