Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 06 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Policja zadba o bezpieczeństwo przed feriami

07.01.2019 19:40:00

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci wypoczywających w czasie przerwy od szkoły.

Policjanci rozpoczynają działania pn. "Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”, gdzie dużą uwagę będą zwracać na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek. Adresatami są przede wszystkim kierowcy oraz pasażerowie, którzy będą uczestnikami wyjazdów zbiorowych i rodzinnych na wypoczynek zimowy. Działania będą przeprowadzone dwutorowo. Funkcjonariusze spotkają się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego aby przekazać najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Do tego poprzez media społecznościowe: internet, radio i telewizję wystąpią z apelem o ostrożność oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a na drogach powiatu ciechanowskiego funkcjonariusze przeprowadzą szczegółowe kontrole.

Policjanci będą w tym czasie zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów takich jak: stosowanie się do ograniczeń prędkości, prawidłowego wyprzedzania czy korzystania z pasów bezpieczeństwa. Ponad to funkcjonariusze będą kontrolować trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów którymi udajemy się w podróż.

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz