Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 14 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Oszuści telefoniczni nadal wyłudzają pieniądze

01.02.2019 12:15:00

Nie mają końca próby oszust telefonicznych na starsze osoby w powiecie płońskim. Po raz kolejny oszuści działający popularną metodą na tzw. „wnuczka” próbowali wyłudzić pieniądze od czwórki seniorów.

W ostatnich tygodniach doszło do sześciu prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Oszuści dzwoniąc na numery telefonów stacjonarnych należących do seniorów przedstawiali im różne historie. 

- Płońscy policjanci otrzymali zgłoszenie o czterech próbach wyłudzenia pieniędzy. We wszystkich przypadkach do seniorów: trzech kobiet i jednego mężczyzny, mieszkańców pow. płońskiego dzwoniła kobieta. Oszustka podawała się za siostrzenicę, córkę lub wnuczkę swojego rozmówcy. Zwracała się o pomoc i pożyczenie od 30 do 50 tys. zł. W momencie gdy seniorzy mówili, że nie posiadają takiej kwoty pieniędzy ich rozmówczyni kończyła rozmowę i się rozłączała – mówi podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Więcej w kolejnym wydaniu TC

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz