Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 11 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Dotacja na dzienny dom seniora

13.02.2019 10:45:00

Ciechanów pozyskał dofinansowanie na utworzenie Dziennego Domu Seniora, który powstanie na bazie istniejącego, zlokalizowanego w siedzibie MOPS.
Realizacja inwestycji planowana jest do końca roku. Dzięki niej powstanie wyspecjalizowana jednostka wspierająca osoby starsze w ich codziennym funkcjonowaniu. Jak informuje ciechanowski ratusz, zgodnie z założeniami projektu, podstawowe wsparcie będzie polegało na budowaniu naturalnych więzi międzyludzkich, otworzy seniorom możliwość uczestniczenia w różnych rodzajach aktywności, m.in. społecznej, sportowo-rekreacyjnej czy możliwości korzystania z poradnictwa specjalistycznego. Możliwość aktywności seniorów poprzez tę formę wsparcia obniża koszty przeznaczone na całodobowe pobyty w instytucjonalnych formach wsparcia, np. w domach pomocy społecznej. Aktywność fizyczna i umysłowa pozwala na dłuższe funkcjonowanie osób starszych i niepełnosprawnych w społeczności lokalnej.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz