Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 11 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Stary-nowy sołtys w Rykaczewie

28.02.2019 09:50:00

Wbrew przewidywaniom i krążącym pogłoskom zebranie wiejskie w Rykaczewie (gm. Ciechanów), podczas którego miejscowa społeczność dokonała wyboru sołtysa, nie miało burzliwego przebiegu.

W ubiegłym roku na łamach „TC” kilkakrotnie pisaliśmy o mieszkańcach Rykaczewa. Od kilku lat domagają się oni bowiem modernizacji przebiegającej przez ich wieś drogi i ustawienia przy niej znaków zakazujących wjazdu samochodów ciężarowych.

Głównym punktem zebrania był wybór sołtysa i rady sołeckiej. Wbrew kuluarowym pogłoskom zgłoszona została tylko jedna kandydatura pełniącej od 2016 r. funkcję sołtysa Bożeny Przybyłowskiej. W tajnym głosowaniu otrzymała ona poparcie 58 osób (jeden głos był nieważny).

- Wystartowałam w wyborach, ponieważ zachęcali mnie do tego mieszkańcy naszej wsi. Dziękuję za okazane mi zaufanie. Naszym priorytetem pozostaje modernizacja drogi. Ale chcielibyśmy też unowocześnić istniejący już plac zabaw dla dzieci i mieć świetlicę wiejską. Mam nadzieję, że te sprawy, we współpracy z panem wójtem i Radą Gminy, uda się nam załatwić – mówi B. Przybyłowska

Cały reportaż Krzysztofa Kowalskiego w aktualnym wydaniu TC.

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz