Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 09 kwietnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Paw
fot. Paw

Chcą pomagać bezbronnym zwierzętom

01.03.2019 11:00:00

Powiat płoński staje się coraz bardziej otwarty na pomoc bezpańskim zwierzętom. W lutym powstało „Stowarzyszenie dla rzecz zwierząt”.

- Można powiedzieć, że jesteśmy grupą miłośników zwierząt. Ich los leży nam na sercu i zachęcamy do tego również innych ludzi. Myślę, że nasze stowarzyszenie powstało niejako na kanwie przechowalni psów, która wcześniej powstała w Jońcu. Z tygodnia na tydzień coraz więcej osób zaczęło interesować się losem bezdomnych psów. Powstała na tyle duża grupa, że postanowiliśmy zrobić coś więcej – mówi Dariusz Witczak członek stowarzyszenia, którego jednym z głównych zadań jest próba uratowania jak największej ilości bezpańskich psów i kotów. Taki problem w powiecie płońskim powstaje nie poprzez miejscową społeczność, a często przyjezdnych, którzy głównie upatrzyli sobie okolice Drogi Krajowej nr 7, gdzie w kilku miejscach niemal lawinowo bez żadnych skrupułów porzucane są najczęściej szczeniaki lub kociaki. Stowarzyszenie nastawione jest nie tylko na pomoc tym czworonogom, ale również innym zwierzętom uznawanym za hodowlane.

Wiecej w kolejnym wydaniu TC

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz