Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

datetime: 2020-06-04 15:56:21 (CEST)
errornum: 1024
errortype: User Notice
errormsg: Smarty error: html_image: unable to find '/var/www/vhosts/tc.ciechanow.pl/httpdocs/resources/image/aktualnosci/min/201903021134507. ferma 1'
scriptname: /var/www/vhosts/tc.ciechanow.pl/httpdocs/engine/lib/smarty/Smarty.class.php
scriptlinenum: 1092
requesturl: /aktualnosc-17950-sprzeciwiaja_sie_budowie_chlewni_w_trzcincu.html
requestbrowser: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Wystapil blad na stronie
fot. IK

Sprzeciwiają się budowie chlewni w Trzcińcu

02.03.2019 11:30:00

Mieszkańcy Głodowa i Trzcińca oraz okolicznych miejscowości protestują przeciwko budowie fermy trzody chlewnej wraz z biogazownią rolniczą w Trzcińcu.

Przeciw budowie fermy w Trzcińcu protestują nie tylko mieszkańcy tej podpułtuskiej miejscowości, ale i sąsiedniego Głodowa, liczącego ok. 300 mieszkańców, oraz Przemiarowa (wszystkie wsie leżą w gminie Pułtusk). Zaniepokojeni tą inwestycją są także mieszkańcy sąsiedniej gminy Karniewo, szczególnie miejscowości Gościejewo i Szwelice. Mieszkańcy tych wsi licznie uczestniczyli w rozprawie administracyjnej (zebrało się ponad 180 osób); jej uczestników było więcej niż podczas rozprawy w kinie „Narew” w sprawie budowy kurników w Bobach, co oznacza, że mieszkańcy czują się zagrożeni.

- Nie zmieniliśmy zdania, boimy się dalej, nie zostaliśmy uspokojeni, wręcz przeciwnie nasunęło nam się jeszcze więcej wątpliwości. Przedstawicielka inwestora nie potrafiła nam precyzyjnie wyjaśnić, ile tam będzie sztuk zwierząt hodowanych, co się będzie działo z odpadami, na ilu mieszkańców będzie oddziaływał odór, a to wszystko zagraża nam i nie tylko nam, bo miasto Pułtusk też jest trochę zagrożone. Istnieje prawdopodobieństwo, że transport będzie przebiegał przez nasze miasto – wystąpiła podczas sesji w imieniu mieszkańców Agnieszka Siemek, sołtys Głodowa.

– Nasuwają się wątpliwości co do rzetelności raportu, ponieważ został on sporządzony na zlecenie inwestora. Mieszkańcy i ja nie jesteśmy do końca przekonani, że wszystko jest tam tak zapisane jak rzeczywiście będzie. Prośba jest taka, ze potrzeba drugiego raportu, ze strony gminy -dodała.

Cały reportaż Izabeli Koby-Mierzejewskiej w aktualnym wydaniu TC

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz