Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 30 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Dziś język obcy, a strajk trwa

12.04.2019 09:00:00

Dziś o 9 rano rozpoczął się egzamin z obcego języka nowożytnego, do którego przystąpili gimnazjaliści. Jednocześnie trwa strajk nauczycieli i pracowników oświaty.

Egzamin zdaje ponad 350 tys. uczniów III klas gimnazjalnych z 7,3 tys. szkół w kraju. W większości tych szkół trwa strajk nauczycieli i niepedagogicznych pracowników oświaty.

Mimo strajku, ku zadowoleniu uczniów i ich rodziców, udało się skompletować komisje nadzorujące podczas dwóch poprzednich dni egzaminów. Obawy istniały, czy podczas trzeciego dnia egzaminu będzie wystarczająca liczba członków komisji.

Nie mamy sygnałów z naszego regionu, że egzamin w piątek, 12 kwietnia w którejś ze szkół się nie rozpoczął.

Gimnazjaliści piszą dziś egzamin z obcego języka nowożytnego, najczęściej wybierali język angielski. Arkusze egzaminacyjne rozwiązane przez uczniów zostaną zakodowane. Sprawdzą je egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Wynik egzaminu będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

IK

Więcej w papierowym wydaniu "TC".

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz