Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 06 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

Jak to jest z surowcami wtórnymi?

18.04.2019 10:00:00

Rozmowa z Krzysztofem Jeziółkowskim, dyrektorem do spraw komunalnych Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Ciechanowie

- Jestem jednym z tych mieszkańców naszego regionu, którzy uczciwie segregują odpady. Opakowania plastikowe wyrzucam do jednego pojemnika, makulaturę do drugiego i tak dalej. Chciałbym dowiedzieć się, gdzie PUK surowce te sprzedaje i ile na nich zarabia?

- Zarabia, ale nie tyle, ile niektórym się wydaje.

- Zacznijmy od plastików…

- Segregujący odpady mieszkańcy blokach wielorodzinnych wrzucają butelki plastikowe (tzw. PET-y) i inne plastikowe odpady do specjalnych pojemników. Natomiast właściciele domów jednorodzinnych gromadzą je w workach. Plastiki, podobnie jak i inne odpady, zarówno te posegregowane jak i zmieszane, trafiają do Woli Pawłowskiej. Do wybudowanego kilka lat temu przez naszą spółkę nowoczesnego zakładu przetwarzania odpadów komunalnych. Zakład ten posiada specjalne linie sortownicze. Na linie te trafiają nie tylko odpady zmieszane, ale też te zebrane przez mieszkańców w ramach segregacji.

- Dlaczego także odpady już wysegregowane?

- Z dwóch powodów.

Cały wywiad w „TC” z 23 kwietnia.

autor: K. Kowalski

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz