Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 13 czerwca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl
fot. ZNP
fot. ZNP

W żuromińskim nauczyciele nie klasyfikują

25.04.2019 13:00:00

Nauczyciele są nieugięci, wciąż strajkują. Dyrektorzy nie mogą zebrać potrzebnego kworum. Zapowiadają zwoływanie rad co godzinę, aż do skutku.

 

Dziś o 8:30 w Starostwie Powiatowym w Żurominie odbyło się spotkanie z udziałem władz, związków (ZNP oraz WZZ "Solidarność-Oświata"), komitetów strajkowych oraz dyrektorów.

- Można powiedzieć, że wszyscy są podzieleni na pół. Jedni stanowczo deklarują, iż strajku nie przerwą, natomiast drudzy martwią się nowelizacją ustawy i jej konsekwencjami. Obowiązkiem dyrektorów jest informowanie o zwoływanych radach. - komentuje obecną sytuację wicestarosta Ireneusz Rejmus.

Wczorajsze posiedzenia rad klasyfikacyjnych zakończyły się bezowocnie. Dziś również są problemy z uzyskaniem kworum. Dyrektor ZSP im. Jana Pawła II w Żurominie Wojciech Smoliński zapowiada zwoływanie rad co godzinę, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Dziś po południu w Sejmie i w Senacie będzie procedowana nowelizacja ustawy " o zmianie ustawy o systemie oświaty i ustawy - Prawo oświatowe." Jeśli nowe przepisy wejdą w życie zamiast rady klasyfikacyjnej oceny uczniom wystawi dyrektor, upoważniony przez niego nauczyciel lub organ prowadzący, czyli w tym przypadku starosta.

Dyrektorzy mają nadzieję, że do wystawiania ocen przez starostwo nie dojdzie. Nowelizacja ustawy budzi ogromne kontrowersje wśród nauczycieli i samorządowców. 

- Jeżeli taki przepis wejdzie, zostanie obwieszczony, wtedy skonsultujemy się z radcami prawnymi i zastanowimy się co robić. Nie ma sensu przygotowywanie się bez potrzeby. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, co chwilę coś się zmienia. - informuje Ireneusz Rejmus.

Obecnie we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie żuromińskim maturzyści nie otrzymali klasyfikacji.

Aktualizacja

ZNP zawiesza strajk od 27 kwietnia na czas nieokreślony.

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz