Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 06 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. r
fot. r

Obejrzyj film braci Sekielskich

16.05.2019 09:13:08

(Aktualizacja)Od minionej soboty film dokumentalny „Tylko nie mów nikomu” obejrzało ponad 17 mln mln. widzów. To rekord. Posypały się też oświadczenia i przeprosiny hierarchów kościelnych, od poniedziałku napływają informacje o księżach opisanych w filmie. Dwóch nie nosi już sutanny. Trzeci - były kustosz sanktuarium w Licheniu - został odsunięty od pracy duszpasterskiej.

"Zła nie da się naprawić. Cóż z tego, że po Norymberdze powywieszano zbrodniarzy. Tatuaże numerów na przedramionach ofiar pozostały" - pisze ksiądz Jacek Pędziwiatr, rzecznik kurii diecezji bielsko-żywieckiej, po obejrzeniu filmu. - "Żenująco brzmi słowo 'przepraszam', podobnie jak każde inne tłumaczenie. Całowanie rąk budzi traumatyczne wspomnienia. Pieniądze są kolejną niemoralną propozycją. Obawiam się, że czeka nas wędrówka przez pustynię. Musi wymrzeć to pokolenie. Innego wyjścia nie ma. Nie jestem samotną wyspą, ale częścią tego lądu. Nie pytam, komu bije dzwon. Słucham go z trwogą",

W diecezji płockiej zgłoszono oficjalnie jeden przypadek pedofilii wśród księży. Zaraz zajęła się nim prokuratura. Opisywaliśmy sprawę na łamach „TC”. Ksiądz został skazany przez sąd.

Kuria płocka nie wydała własnego oświadczenia po premierze „Nie mów nikomu”. Przedstawia jedynie „Stanowisko Przewodniczącego Episkopatu po obejrzeniu filmu red. Tomasza Sekielskiego”.

Dokument  braci Sekielskich można oglądać na youtube pod adresem:

autor: żet

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz