Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 06 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. K. Kowalski
fot. K. Kowalski

Pomnik „Walki – Męczeństwa – Zwycięstwa 1939 – 1945”: wojewoda odpowiedział na list

14.05.2019 16:40:00

Kilka tygodni temu mieszkający w Chotomowie Rafał Kadłubowski skierował do wojewody mazowieckiego wniosek o zachowania i renowację stojącego przy zbiegu ulic 17 Stycznia i Tatarskiej pomnika „Walki – Męczeństwa – Zwycięstwa 1939 – 1945”.

Pomnik powstał w 1988 r. z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej. Przedstawia stalowego orła z umieszczonymi na skrzydłach płaskorzeźbami żołnierzy.

25 kwietnia w imieniu wojewody Zdzisława Sipiery na list R. Kadłubowskiego odpowiedziała dyrektor jego biura Alicja Wałecka.

„W związku z pismem w sprawie ratowania pomnika Walka – Męczeństwo – Zwycięstwo 1939 – 1945 upamiętniającego poległych w czasie II wojny światowej żołnierzy Wojska Polskiego, uprzejmie informuję, że w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim nie jest prowadzone postępowanie administracyjne mające na celu rozbiórkę wyżej wymienionego pomnika. (…) Zgodnie z zapisami ustawy o samorządzie gminnym, podejmowanie uchwał w sprawie wznoszenia pomników jest wyłącznie kompetencją rady gminy. Dbanie o utrzymanie i dobry stan techniczny pomników znajdujących się na terenie gminy jest obowiązkiem samorządu.”

Co na to prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński?

Więcej w papierowym wydaniu „TC” z 14 maja.

autor: KK

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • LEW, 2019-05-14 17:38:06
    BŁAZENADA
    SZANOWNY PANIE PREZYDENCIE--wytrzymajmy do wyborów-- teraz Toruń NAJWAŻNIEJSZY bo moherki TO ICH maszynka do głosowanie--PÓŻNIEJ się ZMIENI --zachęcać do udziału w wyborach.