Tygodnik Ciechanowski

Środa, 08 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Zbiory prywatne
fot. Zbiory prywatne

Strajk płońskich fizjoterapeutów

14.05.2019 20:00:00

Ponad dwudziestoosobowa grupa fizjoterapeutów płońskiego szpitala dołączyła do ogólnopolskiego strajku. Protest ma charakter strajku włoskiego, a protestujący ubrani są w czarne koszulki.

- W poniedziałek 6 maja poprosiliśmy dyrektora o zgodę na umieszczenie plakatów na terenie szpitala. Nasz protest nie ingeruje w codzienne funkcjonowanie m. in. oddziału rehabilitacji, którego jesteśmy pracownikami. Jesteśmy ubrani w czarne koszulki z napisami mówiącymi, że bierzemy udział w proteście. Na pytania pacjentów odpowiadamy oczywiście, że domagamy się podwyżek – powiedziała Dorota  Stefańska, kierownik pracowni fizjoterapii SPZ ZOZ w Płońsku. Pensje faktycznie mogą szokować. Doświadczony fizjoterapeuta może liczyć na niecałe 3 tys. zł brutto, a osoba zaczynająca swoją przygodę z tą dziedziną medycyny ma około 1600 do ręki. Sytuacja finansowa nie zmieniła się pomimo różnicy czasu pracy, który zwiększył się o dwie godziny.

Więcej w aktualnym wydaniu TC

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz