Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 06 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Robert Kowalewski/Centrum Nauki Kopernik
fot. Robert Kowalewski/Centrum Nauki Kopernik

Mobilne planetarium przyjechało do Regimina

15.05.2019 11:30:00

Prawie 420 dzieci z kilku szkół podstawowych powiatu ciechanowskiego odwiedziło mobilne planetarium, które przez dwa dni – w ramach projektu „Nauka dla Ciebie” - gościło w Regiminie.

Wspomniane planetarium to duży namiot z dachem w kształcie kopuły o średnicy 5 metrów. W jego wnętrzu jednocześnie może przebywać 30 – 35 osób.

Na półokrągłym „suficie” namiotu widzowie mogą oglądać pokazy astronomiczne omawiane na żywo przez edukatorów z Centrum Nauki Kopernik.

- Uważam, że jest to bardzo pożyteczny i potrzebny projekt edukacyjny. Dzieci mogły odwiedzić planetarium nie wyjeżdżając do Torunia, Olsztyna albo innego dużego miasta. Wszystkie mieszczące się w nim atrakcje miały na wyciagnięcie ręki. Wśród uczestników zajęć była zarówno młodzież z klas gimnazjalnych jak i przedszkolaki. Warto podkreślić, że sposób prowadzenia zajęć był dostosowany do wieku przebywających w planetarium dzieci – mówi Jolanta Drozd, dyrektor SP w Regiminie.

Więcej w „TC” z 21 maja.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz