Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 02 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. K. Kowalski
fot. K. Kowalski

Czy wiemy, co jemy - sonda

11.06.2019 09:10:00

Katarzyna Jasińska, z ciechanowskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Warszawie:

- To czy wiemy, co jemy, w dużym stopniu zależy od samego konsumenta. Czy konsument czyta informacje znajdujące się na etykietkach i opakowaniach kupowanych artykułów żywnościowych. I czy przy zakupie bierze pod uwagę te informacje. Obecnie producenci żywności mają obowiązek umieszczania na etykietach informacji o składzie danego produktu. O tym, czy zawiera on konserwanty i substancje poprawiające smak, wygląd itd. Producenci żywności mają bardzo duże możliwości w tym zakresie. Przepisy częściowo ograniczają stosowanie tych dodatkowych substancji, ale i tak nas bardzo dużo pozwalają przemysłowi spożywczemu. Zakłady produkujące artykuły spożywcze muszą jednak konsumentów o tych dodatkowych substancjach informować. Z naszych obserwacji wynika, że generalnie stosują się do tego wymogu. Czasami zdarza się, że rzeczywisty skład produktu nie zgadza się z tym co napisano na opakowaniu. Niedawno jeden z konsumentów przyniósł nam opakowanie kiełbasy, na którym dużymi literami było napisane, że zawiera ona ok. 80 proc. mięsa wieprzowego. Natomiast w wykazie składników, drobnym drukiem, było napisane, że mięsa jest tylko ok. 50 proc.

Cała wypowiedź Katarzyny Jasińskiej i wypowiedzi innych osób biorących udział w sondzie, w papierowym wydaniu "TC" z 11 czerwca.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz