Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 07 kwietnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Paw
fot. Paw

Możliwości inwestycyjne są niewielkie

19.06.2019 12:10:00

Rozmowa z Elżbietą Wiśniewską, starostą płońskim

* Mija już pół roku, gdy pani ugrupowanie zawiązało koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. Powątpiewano w jej trwałość. Jak ocenia pani dotychczasową współpracę?

- Przez te 7 miesięcy nie mieliśmy czasu ani potrzeby, żeby rozmawiać o polityce, nie mówiąc o jej uprawianiu lokalnie, nawet przy okazji strajku nauczycieli polityka nas nie podzieliła. Teraz też zgodnie zarząd uznał, że pieniądze „zaoszczędzone” na strajku zostają w szkołach na funduszu płac i są do dyspozycji dyrektorów, którzy najlepiej będą wiedzieli, jak je mądrze i sprawiedliwie, wydać na przykład na organizację zajęć dodatkowych. Na co dzień zajmujemy się pracą – a tej jest naprawdę dużo – a nie polityką i hamletyzowaniem nad trwałością koalicji. Koalicję tworzą konkretni ludzie, z którymi bardzo dobrze mi się współpracuje zarówno w zarządzie, jak i w radzie. Dajemy sobie prawo do własnych poglądów i wyborów politycznych i nawzajem się szanujemy.

*Już na starcie urzędowania musiała się pani spotkać w sądzie z firmami drogowymi. Co z tego może wyniknąć?

- Jako starosta jestem pozwana w procesach o kary umowne w wysokości 10 mln zł, które powiat naliczył wykonawcom tzw. dróg RIT-owskich. Wykonawcy żądają miarkowania kar do zera, jak też odsetek handlowych. Nawet jeśli miałoby dojść do ugód, to ze względu na to, że są to środki publiczne, będą one zawierane przed sądem. Obecnie trwa proces z Kobylarnią. Rozprawy odbywają się przed sądem gospodarczym w Łodzi. Przebiegają sprawnie. Przez 2 miesiące przesłuchano już wszystkich świadków. Teraz na wniosek powoda zostanie powołany biegły z zakresu drogownictwa, więc sprawa została odroczona bezterminowo.

Cały wywiad w aktualnym wydaniu TC

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz