Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Kurylewicz – muzyka i poezja w Pułtusku

08.07.2019 11:50:00

Już w najbliższą środę, 10 czerwca na pułtuskim zamku odbędzie się wyjątkowy koncert „Kurylewicz. Muzyka i poezja”, podczas którego usłyszymy muzykę, w tym filmową, Andrzeja Kurylewicza i wiersze Gabrieli Kurylewicz, poetki i filozofa.

Utwory wybitnego kompozytora muzyki klasycznej, jazzowej i filmowej wykonają: Gabriela Kurylewicz – fortepian, Piotr Latoszyński – fortepian oraz kwartet kameralistów NOSPR – Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach: Nikola Frankiewicz – I skrzypce, Maria Strzelczyk – II skrzypce, Beata Raszewska – altówka, Karolina Nowak-Waloszczyk – wiolonczela. Gabriela Kurylewicz będzie również recytować swoje wiersze z tomu „Rymki”.

Koncert, na który zaprasza Stowarzyszenie Zwykłe Radzanovia wraz z partnerami, rozpocznie się o godz. 19. Wstęp wolny.

Patronat medialny nad cyklem koncertów pod hasłem „Radzanovia Romantyczna” (dwa z nich odbyły się w Mławie i Bieżuniu, kolejne odbędą w Pułtusku, Chojnowie i Przasnyszu), dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, sprawuje „TC”.

IK

Więcej informacji w "TC" nr 28 z 9 lipca.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz