Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 29 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Kontekst. Chrześcijańskie użycie siły

07.08.2019 10:00:00

Kiedy wydawało się, że zarazy, które pustoszyły miasta, kraje i kontynenty, ludzkość ma już za sobą – te odrodziły się w nowej postaci w Polsce i znów atakują. Na szczęście mamy wybitnych specjalistów od epidemii, którzy w porę i w sposób wyjątkowy podnoszą alarm.

Pierwszym był Jarosław Kaczyński, główny lekarz sanitarny kraju, który ostrzegał nas przed uchodźcami z Azji i Afryki, nosicielami różnych „zarazków i pasożytów”. Zamknęliśmy granice –pomór spustoszył Włochy, Grecję, wdarł się do Niemiec. Nas oszczędził.
Potem było ostrzeżenie przed inną plagą - „Wara od naszych dzieci!”. Wprawdzie trochę niezrozumiałe i na wyrost, bo akurat nic nie atakowało ani naszej dziatwy, a już na pewno dziatwy Kaczyńskiego. No, ale trzeba być czujnym.
Jednak były to dopiero zwiastuny morowego powietrza. Atak straszliwej zarazy nastąpił tego lata, a ogłosił to dokładnie 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego (jaki to ma związek z tamtymi wydarzeniami?), główny inspektor epidemiologiczny RP, arcybiskup Marek Jędraszewski w bazylice Mariackiej w Krakowie.

Najpierw o samej formie, w jakiej przekaz nastąpił: duchowny ubrany w specjalne szaty, wyposażony w stosowne akcesoria cedzi słowa z wielką troską i bólem na twarzy; głos cichy, ale dojmujący, długie, znaczące pauzy. No i te słowa: „Czerwona zaraza już po naszej ziemi na szczęście nie chodzi (pauza). Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, nasze serca i nasze umysły (pauza). Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha (pauza). Nie czerwona, ale tęczowa”.
(Dla niezorientowanych – chodzi o flagę w kolorze tęczy, która jest symbolem mniejszości seksualnych: lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transwestytów).
Dusze, serca i umysły... Hmm... Zatem to nie jest zwykła czarna ospa, dżuma czy inna cholera. Tamte niszczyły tylko ciało, przynosiły śmierć fizyczną, co prawda w wielkich męczarniach, ale tylko śmierć - i po sprawie. Tęczowa zaatakuje najpierw duszę, potem wgryzie się w serce i wreszcie zatruje umysł. To chyba jeszcze gorsza wizja, niż ta przedstawiona w książce, którą niedawno przeczytałem („Zaraza”, aut. Laura Thalassa): „Przybyli na Ziemię – Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć – czterej jeźdźcy pędzący na cztery strony świata na dzikich wierzchowcach. Zdolni zniszczyć całą ludzkość. Przybyli na Ziemię, by zakończyć nasz żywot.[...]
No, chyba że ktoś powstrzyma przystojnego jeźdźca [...]”.
Zatem kto i gdzie powstrzyma tęczowego jeźdźca?

Pierwszą, częściowo udaną próbę podjęto w Białymstoku. Po apelu m.in. miejscowego biskupa do walki z tęczową zarazą stanęły wierne zastępy „prawdziwych patriotów”, kibole miejscowego klubu, zadymiarze itp. Rzucali, bili, kopali i krzyczeli po chrześcijańsku: „Wy-p...-..-..ć!”.
Zaraz odezwały się protesty pięknoduchów, lewaków, ateistów, opozycjo...tów, prawdziwych chrześcijan, obrońców praw człowieka, demokratów, zaprzańców i Roberta Biedronia. Mówili o nietolerancji, szczuciu, pogromie.
Odpowiedziała im krótko niejaka Kaja Godek, przywódczyni ruchu pro-life, która  twórczo rozwinęła myśl abpa Marka Jędraszewskiego i wyjaśniła, jak należy walczyć z tęczową hydrą: „Dziś neobolszewia (LGBT) znów atakuje. I słyszymy, że mamy nie używać siły, bo to niechrześcijańskie. To może w 1920 też zachowaliśmy się nie po chrześcijańsku? A tamci Bohaterowie to nietolerancyjni troglodyci?”.
Używać. Rozumu.

Ryszard Marut


 

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz